Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Paslaptingas Rusijos gynybos ministerijos lėktuvo skrydis į Šiaurės Korėją

Lėktuvas, kurio skrydžio numeris RA-86559, į Pchenjaną skrido rugsėjo 25 d., rodo „Flightradar24“ duomenys. Rugsėjo 27 d. jis grįžo į Maskvą. Apie šį skrydį nepranešė nei Rusijos, nei Šiaurės Korėjos pusė. Tas pats lėktuvas skrido į Pchenjaną rugpjūčio pradžioje, praėjus kelioms dienoms po gynybos ministro Sergejaus Šoigu vizito Šiaurės Korėjos sostinėje.

Tinklalapis „NK News“, kuris nuolat rašo apie Šiaurės Korėją, nurodo kelias galimas skrydžio priežastis: Rusijos karinių pareigūnų kelionė, pasirengimas Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo (planuojamas spalio mėn.) arba Vladimiro Putino vizitui į Šiaurės Korėją.

Kaip primena „Bloomberg“, Šiaurės Korėja 2020 m. prasidėjus koronaviruso pandemijai nutraukė oro susisiekimą su kitomis šalimis ir nuo to laiko jo nebuvo atnaujinusi. Esant tokiai situacijai, iš karto dvi Rusijos delegacijos kelionės į šią šalį per kelias savaites gali demonstruoti rimtą abiejų šalių suartėjimą.

Šiaurės Korėja gali norėti gauti dvejopo naudojimo technologijų, kurios galėtų būti perduotos prisidengiant pagalba kosmoso ir branduolinėms programoms pagal tarptautines normas, pranešė „NK News“. Tuo pat metu technologijų, kurios galėtų būti panaudotos raketoms ir branduolinėms bomboms kurti, perdavimas Pchenjanui pažeistų JT Saugumo Tarybos rezoliucijas.

„Kiek Rusija yra pasirengusi apeiti JT Saugumo Tarybos rezoliucijas, yra dar vienas didelis klausimas. Ypač viešas Rusijos ir Šiaurės Korėjos noro stiprinti karinius ryšius demonstravimas gali rodyti, kad artimiausiu metu mūsų laukia kažkas daugiau, ir nebūtinai viskas vyks už uždarų durų“, – cituojami „Open Nuclear Network“ analitikai.

Rugsėjo viduryje Kim Jong Unas lankėsi Rusijoje. Vizito metu jis apžiūrėjo Vostočnyj kosmodromą, Rusijos karinius lėktuvus, civilinį lėktuvą SJ-100 ir modernizuotą fregatą „Maršalas Šapošnikovas“ bei susitiko su Vladimiru Putinu. Sprendžiant iš žiniasklaidos pranešimų ir užsienio žvalgybos pranešimų, abu vadovai, be kita ko, galėjo aptarti ginklų pirkimą iš Šiaurės Korėjos.

Prieš V. Putiną į Šiaurės Korėją buvo nuvykęs Sergejus Šoigu. Vizito metu jis apžiūrėjo įvairius ginklus, įskaitant balistines raketas, rašė „Reuters“. JAV žvalgyba mano, kad S.Šoigu į Šiaurės Korėją vyko susitarti dėl šalių karinio bendradarbiavimo plėtros.