Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Po Juodosios jūros laivyno būstinės sunaikinimo rusų laivai pradėjo slapstytis

Pasak jos, rusai kol kas net nevykdo privalomų pratybų Juodojoje jūroje, skelbia naujienų agentūra „Unian“.

„Laivai dabar daugiau slepiasi, ieškodami saugių vietų bazuotis ir apsistoti Juodojoje jūroje. Nematome jokių pratybų, kurios yra privalomos laivyno koviniam pajėgumui palaikyti“, – pridūrė N.Humeniuk.

„Akivaizdu, kad po Rusijos Juodosios jūros laivyno štabo sunaikinimo vadovybėje kilo tam tikra sumaištis. Nes raketų nešėjų panaudojimas buvo atsitiktinis ir beprasmis. Jie išplaukdavo, parplaukdavo, manevruodavo nesuprantamais maršrutais, nepagrįstai sunaudodami daug degalų, neįgyvendindami užduočių. <...> Visa tai tam, kad įtikintų, jog vadovybė egzistuoja, kad vadovybė yra ir laivynas gali būti parengtas kovai“, – televizijos kanalui „Espresso“ sakė N.Humeniuk.

Išpuolis prieš Rusijos Juodosios jūros laivyno štabą

Rusijos gynybos ministerijos nuotr./Viktoras Sokolovas

Rusijos gynybos ministerijos nuotr./Viktoras Sokolovas

Rugsėjo 22 d. Ukrainos raketos atakavo rusų laivyno štabą Sevastopolyje.

Ukraina skelbė, kad per šią ataką žuvo 34 rusų karininkai, tarp jų ir Rusijos Juodosios jūros laivyno vadas Viktoras Sokolovas. Rusija nekomentavo vado žūties, Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas iki pat antradienio sakė neturįs jokios informacijos.

Netrukus po to antradienį parodytas vaizdo įrašas iš Rusijos Gynybos ministerijos virtualaus posėdžio, kuriame neva dalyvavo Rusijos Juodosios jūros laivyno vadas Viktoras Sokolovas.