Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Pramonės įmonėms – papildomas 8,85 mln. Eur kvietimas energijos vartojimo efektyvumui

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą 8,85 mln. Eur vertės kvietimą pramonės įmonėms, numatančioms diegti energijos vartojimo efektyvumą didinančias gamybos technologijas.

Finansavimas energijos vartojimo efektyvumą didinančioms gamybos technologijoms diegti skiriamas iš Modernizavimo fondo lėšų. Energijos vartojimo efektyvumui didinti verslui jau skirta 11,15 mln. Eur. Papildomą finansavimą gauti gali apdirbamosios pramonės įmonės, kurios dalyvauja apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemoje. 

Finansuojama iki  30% išlaidų didelėms pramonės įmonėms, o mažesnėms įmonėms šis intensyvumas gali būti didinamas 10 proc. punktų.

„Norėdami būti atsparūs energijos kainų svyravimams ir mažinti aplinkos taršą, turime daugiau investuoti į žaliąją ekonomiką. Siekiame padėti Lietuvos pramonei, kad ji vartotų mažiau energijos ir pereitų prie atsinaujinančių išteklių. Tai leis modernizuoti šalies įmones ir prisidės prie Lietuvos energetinės nepriklausomybės stiprinimo“, – pranešime cituojama Aušrinė Armonaitė, ekonomikos ir inovacijų ministrė.

Paraiškas dėl papildomo finansavimo energijos vartojimo efektyvumą didinančioms gamybos technologijoms diegti iki 2023 m. lapkričio mėn. 27 d. priima ir projektus administruoja Aplinkos projektų valdymo agentūra. Daugiau informacijos apie papildomą kvietimą skelbiama čia.

„Iš Modernizavimo fondo atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti jau skyrėme 10 mln. Eur, o energijos vartojimo efektyvumui didinti – 11,15 mln. Eur. Šios investicijos leis Lietuvai greičiau tapti neutralaus poveikio klimatui ekonomika ir visuomene“, – nurodo Ieva Valeškaitė, ekonomikos ir inovacijų viceministrė.

 Ekonomikos ir inovacijų ministerija iki 2023 m. pabaigos Lietuvos ekonomikai stiprinti yra suplanavusi paskelbti kvietimų už beveik 1 mlrd. Eur. Iš jų žalesnei ekonomikai numatyta 268 mln. eurų. Didžioji dalis šių lėšų – apie 170 mln. Eur - skirta investiciniams projektams, orientuotiems į atsinaujinančius išteklius, siekiant atsisakyti iškastinio kuro naudojimo ir efektyvinti tiek mažų, tiek vidutinių ir didelių įmonių veiklą.

Modernizavimo fondas – tai Europos Sąjungos programa, skirta klimato kaitos tikslams sparčiau pasiekti, finansuojant energijos vartojimo efektyvumo, atsinaujinančių energijos išteklių plėtros projektus. Tai pagrindinė Europos žaliojo kurso investicijų plano dalis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Mano verslas“