Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Premjerė: valdančioji koalicija iki rinkimu nežlugs

„Tikrai nemanau, kad koalicija sužlugs iki rinkimų“, – LRT televizijai trečiadienį sakė premjerė.  

Ji tvirtino nesutinkanti, kad Vyriausybė nesusitaria.

„Tai, kad mokesčių diskusijos Seime visada yra labai sudėtingos, nėra nei šitos, nei kitų koalicijų unikali situacija, – tai buvo visada. (...) Lygiai taip pat klausimas yra keliamas dėl partnerystės, kai mes turime žmonių, tarkime, savo bendruomenėje, kurie nepritaria partnerystės įteisinimui ir visą laiką yra tarsi toks lūkestis, kad dėl vieno ar kito ims koalicija ir sužlugs“, – tvirtino I. Šimonytė.  

Valdančiųjų konservatorių, liberalų ir „laisviečių“ koalicinėje taryboje rugpjūčio pabaigoje buvo nutarta neskubėti mokesčių reformos Seime tvirtinti šiais metais.

Tada Seimo pirmininkė Viktorijos Čmilytės Nielsen tvirtino, kad mokesčių reforma nėra tas klausimas, kuris sugriautų valdančiąją koaliciją. 

Valdantieji  birželį atnaujino koalicijos sutartį ir įkūrė naują sprendimus koordinuojantį formatą – koalicinę tarybą. Vadinamojo čekiukų skandalo įkarštyje sulaukę priekaištų iš koalicijos partnerių dėl sprendimų nederinimo, kai vienašališkai pranešė inicijuojantys pirmalaikius rinkimus, konservatoriai savo poziciją pakeitė.

Kitąmet Lietuvoje vyks prezidento, Europos Parlamento ir Seimo rinkimai.