Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Prokuroras: praėjusiais metais Lenkijos Pševoduvo kaime nukritusi raketa buvo ukrainiečių

Apie tai Z.Ziobro pranešė lankydamasis Liubline ir duodamas interviu Lenkijos radijui. Jis nurodė, kad Lenkijos prokuratūrai atlikus tyrimą paaiškėjo, jog raketa buvo sovietinių laikų ir priklausė Ukrainos pajėgoms.

Kiek anksčiau šią savaitę laikraštis „Rzeczpospolita“ pranešė, kad lenkų ekspertai padarė išvadą, kad ši ukrainiečių raketa buvo paleista atremiant Rusijos smūgį.

2022 metų lapkričio 15-ąją per sprogimą grūdų džiovinimo objekte Pševoduve netoli Ukrainos sienos žuvo du civiliai. Tą dieną Rusijos pajėgos vykdė didelio masto ataką prieš Ukrainą – paleido apie 100 raketų į ukrainiečių energijos infrastruktūros objektus.

Įtarimai, kad Lenkijos teritorijoje nukrito rusų raketa, pakurstė nuogąstavimus, kad karas Ukrainoje gali virti platesniu NATO ir Maskvos konfliktu.

Kaip tvirtino „Rzeczpospolita“ šaltiniai, lenkų prokuratūros ekspertai kategoriškai paneigė galimybę, kad tą raketą paleido Rusija. Teigiama, kad tai buvo oro gynybos raketa „S-300 5-W-55“, paleista iš Ukrainos teritorijos.

Prokuratūros atstovas Lukaszas Lapczynskis (Lukašas Lapčinskis) komentare minėtam laikraščiui patvirtino, kad ekspertai pateikė savo išvadas, bet nurodė, kad jos yra konfidencialios.

Pasirodžius pirmiesiems pranešimams apie Lenkijoje nukritusią raketą, Vakarų lyderiai išreiškė visapusišką palaikymą Varšuvai, tačiau iš karto nepuolė tiesiogiai kaltinti Maskvos.

Vis dėlto jie pabrėžė, kad bet kokiu atveju atsakomybė krenta ant pastarosios pečių, nes Kremlius ištisus mėnesius be paliovos puola ir apšaudo Ukrainą.

Tuo metu Kyjivas iš karto pareiškė, jog tai – Rusijos raketa. Kiek vėliau prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė tiksliai nežinantis, kas nutiko.

Kremlius savo ruožtu tvirtino esąs niekaip nesusijęs su incidentu Lenkijoje.