Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

S. Gentvilas: nerealu kasmet renovuoti 10% daugiabučių

Kasmet renovuoti po 10% daugiabučių yra nerealu, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

„10% šalies gyvenamųjų namų renovuoti kasmet. Tiek neužteks nei statybinių medžiagų, nei sunkvežimių, nei statybininkų rankų. Tai yra nerealu“, – antradienį Seime atsakydamas į parlamentarų klausimus teigė ministras. 

S. Gentvilo teigimu, iki šiol tėra renovuota 10%, arba apie 4.000 daugiabučių, kurių iš viso Lietuvoje yra 40.000.

Jis prognozuoja, kad ateityje renovacija stabtels dėl darbo jėgos trūkumo ir išaugusių kainų.  

„Mūsų darbo jėga yra pabrangusi, statybininkų darbo kaštai išaugę tiek, kad renovacijos projektai ir viešieji pirkimai neįvyksta. Kita vertus, uždarius sienas su Rytų kaimynais, nebeturime tiek darbo jėgos“, – kalbėjo S. Gentvilas 

„Norint renovuoti daugiau, reikia peržiūrėti modelį, kad vidutiniškai renovacija truktų ne trejus metus, o dvejus“, – pridūrė jis. 

Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) vadovas Gvidas Dargužas neseniai teigė, kad agentūros tikslas – tūkstantis renovuotų namų kasmet, tačiau jis pripažino, kad čia esama iššūkių, o pagrindiniai jų – lėšų trūkumas ir gyventojų apsisprendimas.

Jo teigimu, šiuo metu įgyvendinama 700 daugiabučių modernizavimo projektų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Statyba ir NT“