Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Škotijoje bus atidarytas pirmasis narkotinių medžiagų vartojimo kambarys

Leidimas įrengti tokį kambarį gautas trečiadienį. 

2,3 mln. svarų sterlingų (2,66 mln. eurų) kainuosianti patalpa bus įrengta Glazge ir joje žmonės galės legaliai vartoti narkotines medžiagas saugioje ir švarioje aplinkoje, prižiūrimi medicinos darbuotojų.

Trečiadienį Glazgo miesto integracijos jungtinė valdyba patvirtino bandomąją programą, taip užbaigdama daugelį metų trukusius politinius ginčus dėl jos teisėtumo tarp decentralizuotos Škotijos ir centrinės JK vyriausybių.

„Yra daugybė tarptautinių įrodymų, kad saugesnės narkotikų vartojimo vietos gali pagerinti jomis besinaudojančių žmonių sveikatą, gerovę ir sveikimą bei sumažinti neigiamą viešo narkotikų vartojimo poveikį vietos bendruomenėms ir verslui“,  – teigė taryba, konsultuojanti bendruomenės sveikatos ir socialinės rūpybos paslaugų klausimais.

Aukščiausio rango Škotijos teisės pareigūnė lordė advokatė Dorothy Bain (Doroti Bein) šio mėnesio pradžioje parengusi sąlygas šios priemonės patvirtinimui, nurodė, kad baudžiamasis persekiojimas už narkotinių medžiagų vartojimą neatitinka viešojo intereso. 

Pirmą kartą ši idėja buvo iškelta dar 2006-aisiais didžiausiame Škotijos mieste Glazge, kilus ŽIV viruso protrūkiui. 

Po šio kilusio protrūkio atliktas tyrimas parodė, kad Glazgo centre viešose vietose narkotikus reguliariai leidžiasi maždaug 400–500 asmenų. 

„Leidžiantis narkotikus viešose vietose didėja infekcijos ir kitos su narkotikais susijusios žalos rizika, taip pat kyla pavojus visuomenei dėl išmestų priemonių ir adatų“, – nurodė valdyba. 

Remiantis praėjusį mėnesį paskelbtais oficialiais duomenimis, 2022-aisiais Škotijoje užregistruotas mažiausias per penkerius metus mirčių nuo narkotikų skaičius. Nepaisant to, šis rodiklis išlieka aukštesnis nei likusioje Europos dalyje.

Škotijos vyriausybė palankiai vertina šią priemonę, tačiau kai kurie teisės aktų leidėjai nerimauja dėl jos poveikio vietiniam verslui.

„Džiaugiuosi šia naujiena“, – sakė Škotijos narkotikų ir alkoholio politikos ministrė Elena Whitham (Elena Vaitham). 

„Žinome, kad tai nėra sidabrinė kulka. Tačiau remdamiesi daugiau nei 100 visame pasaulyje veikiančių įstaigų įrodymais žinome, kad saugesnės narkotikų vartojimo vietos veikia“, – pridūrė ji.