Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Turkijos lyderis ragina neatstumti Rusijos derybose dėl grūdų susitarimo

Recepas Tayyipas Erdoganas, Turkijos prezidentas, sekmadienį paragino nemarginalizuoti Rusijos derybose, kuriomis siekiama atgaivinti svarbų susitarimą dėl Ukrainos grūdų eksporto per Juodąją jūrą.

„Joks procesas, kuris nustumia Rusiją į šalį dėl Juodosios jūros grūdų iniciatyvos, nebus perspektyvus“, – sakė R. T. Erdoganas žurnalistams pasibaigus Didžiojo dvidešimtuko (G 20) viršūnių susitikimui Naujajame Delyje.

Jis taip pat pranešė apie būsimą Rusijos, Ukrainos ir Jungtinių Tautų atstovų susitikimą šiuo klausimu, bet nenurodė, kur ir kada jis vyks.

Liepą Rusija pasitraukė iš susitarimo dėl grūdų, teigdama, kad jis nepasiekė tikslo sumažinti badą Afrikoje ir besiskųsdama dėl apribojimų savo eksportui.

Nuo to laiko įtampa regione didėjo, abi šalys įspėjo, kad prie Juodosios jūros uostų artėjantys laivai gali būti palaikyti kariniais taikiniais, todėl saugi laivyba šiame regione iš esmės nutrūko.

Pastarosiomis savaitėmis Rusija taip pat suintensyvino išpuolius prieš Ukrainos uostų infrastruktūrą Juodojoje jūroje ir Dunojaus upėje – itin svarbų eksporto maršrutą po to, kai buvo nutraukta grūdų iniciatyva.

Po to Kremlius paprašė Turkijos padėti Rusijai eksportuoti grūdus į Afrikos šalis be jokio Ukrainos dalyvavimo.

Praėjusių metų susitarimas dėl grūdų padėjo sumažinti pasaulines maisto kainas ir suteikė Ukrainai svarbų pajamų šaltinį kovai su Rusijos invazija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“