Lithuania
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

V. Orbanas šantažuoja Ukrainą – reikalauja suteikti vengrams privilegijų mainais į paramą

Viktoras Orbanas, Vengrijos premjeras, pareiškė, kad palaikys Ukrainą tik tuo atveju, jei šalyje bus atkurtos vengrų mažumos teisės.

„Mes nepalaikysime Ukrainos jokiu klausimu tarptautinėje arenoje, kol ji neatkurs įstatymų, užtikrinančių vengrų teises“, – Vengrijos parlamentui sakė premjeras.

Ukraina nori „paversti vengrų mokyklas ukrainietiškomis mokyklomis“, teigė V. Orbanas, turėdamas omenyje 2017 m. priimtą įstatymą, pagal kurį ukrainiečių kalba tapo privaloma mokymo kalba valstybinėse vidurinėse mokyklose besimokantiems vaikams.

Budapeštas ne kartą kaltino Kijivą, kad šis engia vengrų mažumos, gyvenančios vakariniuose Ukrainos regionuose, teises, rašo „Skynews“.

2001 m. Ukrainos gyventojų surašymo duomenimis, Ukrainoje gyveno apie 150.000 vengrų, nors šiandien manoma, kad jų yra apie 80.000.

Orbanas taip pat aptarė NATO plėtrą, sakydamas, kad Švedijos siekiui prisijungti neskubėta pritarti. Būdama aljanso nare, Vengrija turi teisę vetuoti naujų šalių narystę.

Jis taip pat sakė, kad jei Ukraina neatsisakys ketinimo įstoti į NATO, tai tik laiko klausimas, kada turėsime dar vieną konfliktą.

Briuselis „nori, kad mes stotume į karą, o Vengrija viską daro dėl taikos“, – tvirtino jis.

Pasirinkite jus dominančias įmones ir temas – asmeniniu naujienlaiškiu informuosime iškart, kai jos bus minimos „Verslo žiniose“, „Sodros“, Registrų centro ir kt. šaltiniuose.

Tema „Verslo aplinka“