Latvia
An article was changed on the original website

Britu parlamentārieši mudina apturēt Krievijas dalību Interpolā

Pateicoties Maskavas dalībai Interpola sistēmās, tā vairākkārt pieprasījusi aizturēt Bilu Brauderu, kurš izvērsis kampaņu pret Krievijas cilvēktiesību pārkāpumiem.

Vēl pagājušajā nedēļā Spānijas policija aizturēja Brauderu, kad viņš Madridē gatavojās sniegt liecības par korupcijas naudas ieplūšanu šajā valstī.

Brauders izvērsa kampaņu, pieprasot noteikt sankcijas Krievijai, kad viņa jurists Sergejs Magņitskis 2009.gadātika tika atrasts miris Krievijas cietumā. Lielbritānijas valdība Magņitska nāvi nodēvējusi par "šausmīgu slepkavību".

Lielbritānijas parlamenta deputātu grupa, kurā ir vairāku partiju politiķi, Pārstāvju palātā bija izvērsuši kampaņu par tā dēvēto Magņitska sankciju ieviešanu, kas pagājušajā mēnesī pēc uzbrukuma Solsberi bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam arī tika ieviestas. Šī grupa tagad grasās vērstie pie iekšlietu ministra, mudinot viņu iejaukties.

Grupa norādīs uz to, ka Krievija vairākkārt centusies panākt Braudera aizturēšanu ar Interpola palīdzību.

"Interpolam ir jāaptur Krievijas piekļuve datubāzēm, kamēr Krievija turpina ļaunprātīgi izmantot Interpola "sarkanā brīdinājuma" un orderu izsludināšanas sistēmu," sacīja viens no vēstules autoriem konservatīvo deputāts Ričards Benjons.

"Krievija ļaunprātīgi izmanto šo sistēmu, vēršoties pret Bilu Brauderu. Viņš ir Lielbritānijas pilsonis, un ir pienācis laiks, lai Lielbritānijas valdība liek Interpolam atbildēt pār kļūdām, kādas pagājušajā nedēļā tika pieredzētas Spānijā."

Football news:

Кад Cadiz returned to La Liga after 14 years
Pioli about 2:2 with Napoli: One point is a good result
Gattuso on Milan's penalty: the Rule needs to change. Jumping with your hands behind your back is another sport
Milan will offer 25 million euros for Celtic defender Ayer
Klopp on plans: Four years at Liverpool. After that, I want to do nothing for a year
Rogers Pro 1:4 with Bournemouth: Leicester play well only 45 minutes after the break
Inter and Roma are Interested in Garay