Latvia

Dārgās lauku olas samainot pret lētajām no sprosta - pilsētas leģenda vai patiesība?

Aleksejs Busarovs savā blogā atklāj piedzīvoto “Rimi” veikalā Mīlgrāvī. Viņa uzmanību pievērsa “Balticovo” brīvo vistu olas. “Domāju, malači, liela kompānija iet līdzi laikam,” raksta Busarovs. Tomēr viņu ieinteresējis arī kastes saturs: “Man par izbrīnu visas olas kārbā bija atzīmētas ar ciparu 3, kas ir paši sliktākie vistu turēšanas apstākļi. Sašutumam nebija robežu, tas izskatījās kā lielo korporāciju nelietīga sazvērestība.”

No lielāka trača un sūdzības Patērētāju tiesību aizsardzības centram Alekseju tomēr atturējis draugs. “Nākamajā dienā devāmies pa veikaliem, lai pārbaudītu marķējumus uz olām. Visur pārdeva olas, kuru vistas audzētas brīvībā, numuri sākās ar vieninieku,” vēsta Aleksejs.

Viņš esot dzirdējis nostāstus par pircējiem, kas veikalā pamanās samainīt dārgākas olas pret lētākām: “Man šķita, ka šāda operācija prasa daudz laika un darbinieki vai apsargi pamanītu. Fakti liecina pretējo – apsargi guļ, bet darbiniekiem nav laika.” 

Kā šo situāciju komentē uzņēmumā? “Rimi” veikalos darbinieki ik dienu rūpīgi seko līdzi produktu kvalitātei. Gadījumā, ja kādam no produktiem tiek konstatēta neatbilstība, šo preci izņem no sortimenta vai tiek veikta kvalitātes pārbaude,” teic “Rimi” Latvia vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Anete Ezeriete.

Viņa atgādina pircējiem saglabāt vērību: “Aicinām ikvienu klientu gadījumā, ja tiek konstatēta šāda situācija, nekavējoties vērsties pie darbiniekiem, lai to būtu iespējams pārbaudīt un novērst. Šobrīd esam veikuši arī pārbaudes mūsu veikalos un noskaidrojuši, ka līdzīgi gadījumi nav notikuši.”

Cipari uz vistu olām

Par dējuma izcelsmi vēsta pirmais cipars uz olas: 0 nozīmē bioloģisko ražošanu, 1 – brīvu turēšanu, 2 – turēšanu kūtī, 3 – sprostos. Burti norāda izcelsmes valsts kodu, Latvijai tas ir LV. 

Football news:

PSG defeated Le Havre (9:0) in a friendly match. The game with Atalanta in the Champions League is in a month
Hazard was included in real's bid for the match with Granada, Hames-no
Portugal national team about Ronaldo: KR2020. No one scores as much this year as our captain
Soljanke scored for Bournemouth in the Premier League for the first time in 39 matches. In total, the forward has 60 League games and 2 goals
Toby Alderweireld: People don't see how hard Tottenham work
Arteta is about 1:2 Tottenham Hotspur: a Huge impact. I am disappointed and dissatisfied
Vardy scored his 23rd goal in the Premier League and leads the list of scorers. He has 4 goals in 3 matches