Latvia

Latvijas režisores Jūlijas Kovas īsfilmu rādīs filmu festivālā Losandželosā

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Pērn 31. oktobrī klajā nākusī Latvijas režisores Jūlijas Kovas, starptautiski atpazīstamas kā Julija Kova, mūzikas īsfilma "Delusion" ("Apsēstība") iekļuvusi Losandželosas Neatkarīgo filmu foruma jeb LAUFF oficiālajā konkursā. Šo video darbu izrādīs 10. augustā Losandželosas "The Complex Theater", portālam "Delfi" pavēstīja režisores pārstāvji.

LAUFF nav pirmais starptautiskais konkurss, kurā divas minūtes garā Jūlijas Kovas radītā īsfilma izrādīta oficiālajā skatē un jau guvusi panākumus. Nesen uzvarēts mūzikas video kategorijā "Chandra Kamini Films" Starptautiskajā filmu festivālā jeb "CKF International Film Festival" Lielbritānijā, par labāko operatora darbu saņemta galvenā balva "Best Global Shorts" jeb labāko pasaules īsfilmu konkursā Indijā, iekļūts arī "Dolgoji Experimental Shorts" jeb eksperimentālo īsfilmu konkursa finālā Dienvidkorejā un "Banaras Film Festival" konkursa pusfinālā Indijā. Tāpat īsfilma iekļuvusi oficiālajās konkursa skatēs vēl vairākos Krievijas, Itālijas, Meksikas un Brazīlijas festivālos, tādēļ iespējams, ka tiks iegūti vēl kādi apbalvojumi.

Jūlija Kova ir jauna režisore no Latvijas, kura karjeru sākusi, strādājot spēlfilmu, seriālu un reklāmu uzņemšanas laukumos un būdama dažādos ar šo sfēru saistītos ampluā, līdz nolēmusi kļūt tieši par mūzikas videoklipu režisori. Jau pērn pirmajiem darbiem ar vietējiem māksliniekiem, piemēram, dziedātājiem Aminatu un Markusu Rivu, saņemti piedāvājumi strādāt arī ar Rietumeiropas un Krievijas mūziķiem.

Pēdējo mēnešu laikā īpaši lielu ievērību izpelnījies tieši Jūlijas Kovas veidotais mākslinieciskais mūzikas video "Delusion", kas tapis īpaši Krievijā populārai blogerei Malvina Money, kura dzimusi Latvijā un pati klipā tēlo galveno sieviešu lomu. Galvenajā vīriešu lomā iejuties tetovētājs Victor Massacre. Šāds īpaši radīts mākslas video bija vēl nebijis notikums blogosfērā, tādēļ jau pirmajā tā palaišanas dienā interneta vietnē "YouTube" tika savākti 20 000 skatījumu un daudz pozitīvu novērtējumu, kas iedrošina jauno režisori darboties savā stilistikā tālāk.

"Video pievērsa cilvēku uzmanību pateicoties oriģinālām, novatoriskām idejām," saka Jūlija. "Cilvēkiem patika galvenās varones neparastais tēls, kas tika veidots ar specefektiem un grimu, ko radīja viena no labākajām Latvijas make-up māksliniecēm Jeļena Pidjasa. Pulsējoša sirds, vanna un klavieres mežā. Tas viss kopā veido iespaidīgu vizuālo atmosfēru, ko novērtējuši dažādu pasaules valstu eksperti. Interesanti, ka, lai arī klips veidots kā mūzikas video, pateicoties idejai un sižeta līnijai, to pieņem arī festivālu īsfilmu skatēs."

Pavisam filmēšanas procesā piedalījās 20 cilvēku liela komanda, klips tika uzfilmēts 18 stundu laikā Jūrmalas mežos un tā operators ir Makars Borisovs, kurš ar saviem darbiem zināms arī ārpus Latvijas. Neparastos kostīmus dizainējuši Artis Štamgūts un Svjatoslavs Širokovs.

"Zinot, ka pasaules arēnā ir maz darbu no Latvijas, it īpaši jau videoklipu, man gribas pierādīt, ka arī tik mazā valstī un tirgū var radīt ļoti kvalitatīvu vizuālo saturu," uzsver Jūlija. "Vēlos, lai Latvija būtu atpazīstama pasaules kino un arī mūzikas laukā, tādēļ jūtos lepna, ka šis klips ir jau vērā ņemama mana artava šajā virzienā."

Football news:

Ramos scored 5 goals after the resumption of the season, 3 from penalties
Jurgen Klopp: Titles don't make players better. I don't like questions about dynasty and dominance
Xavi's new contract with al-Sadd has an option to leave for Barcelona
Lewandowski on winning the German Cup final: We showed that Bayern is the best team
Pep Guardiola: we are Happy to play in the Champions League with Real Madrid, the king of this tournament
Xavi has extended his contract with al-Sadd until the end of the 2020/21 season
Asensio is in the starting line-up for Real Madrid for the first time in 420 days