Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Makrona padomnieks: Francija vēlas Ukrainas uzvaru karā pret Krieviju

Francijas prezidents Emanuels Makrons. (Foto: Stephane Lemouton -pool/SIPA/Scanpix)

Francija vēlas, lai Ukraina uzvarētu karā, ko pret to sākusi Krievija, piektdien sacīja Francijas prezidenta Emanuela Makrona padomnieks, šo nostāju paužot pēc Makrona paziņojuma, ka Krieviju nevajadzētu pazemot.

"Kā prezidents to ir sacījis, mēs vēlamies Ukrainas uzvaru. Mēs gribam, lai tiktu atjaunota Ukrainas teritoriālā integritāte. Mēs vēlamies, lai šis karš, ko Krievija ir izvērsusi pret Ukrainu, beigtos iespējami drīz," žurnālistiem sacīja prezidenta padomnieks, kas lūdza viņa vārdu neminēt.

Makrons nākamnedēļ dosies uz Ukrainas kaimiņvalstīm Moldovu un Rumāniju, tomēr datums Makrona vizītei Kijivā vēl nav izraudzīts, sacīja padomnieks.

Francija ir gatava atbalstīt operāciju, kas ļautu garantēt drošu piekļuvi Odesas ostai, paziņoja Makrona padomnieks.

"Mēs esam pušu rīcībā, lai izveidotu operāciju, kas nodrošinātu pilnīgi drošu piekļuvi Odesas ostai, citiem vārdiem, lai kuģi varētu izbraukt cauri, neraugoties uz to, ka jūra ir mīnēta," sacīja padomnieks.

Krievija šobrīd faktiski īsteno ostas blokādi, neļaujot no Odesas izvest labību, kas savukārt vairo bažas par pārtikas trūkumu globālos mērogos, it īpaši jaunattīstības valstīs.

Pievienot komentāru