Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Noliedz publiski izskanējušo informāciju par nekvalitatīvu dzeramo ūdeni Rīgas brīvkrānos

Rīgas parkos izvietotajos dzeramā ūdens krānos ūdens kvalitāte atbilst visiem normatīviem, liecina uzņēmuma "Rīgas ūdens" veiktā pārbaude.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes Komunikācijas pārvaldē, SIA "Rīgas ūdens" Apvienotā Ūdens kvalitātes kontroles laboratorija otrdien veica pārbaudes visos sešos jaunajos dzeramā ūdens krānos un analīzēm ņemtajos paraugos visi bakterioloģiskie rādītāji esot normas robežās.

Iepriekš Rīgas domes opozīcijas deputāts Konstantīns Čekušins (S) savā "Facebook" kontā informēja, ka vērsies Veselības inspekcijā ar lūgumu pārbaudīt visus sešus publiskos dzeramā ūdens krānus. 

Viņš šādi esot rīkojies, jo pagājušajā nedēļā paņēmis paraugu no dzeramā ūdens krāna Vērmanes dārzā, netālu no bērnu rotaļu laukuma, un nodevis pārbaudei "Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centram". 

Viņa ņemtajā paraugā esot konstatēta koliformu baktērijas.

Savukārt pašvaldība norāda, ka šajā gadījumā, iespējams, nav korekti noticis pats parauga ņemšanas process.

"Rīgas ūdens" uzsver, ka rīdzinieki un pilsētas viesi dzeramo ūdeni no šiem krāniem var lietot droši.

Galvaspilsētas parkos šajā pavasarī atklāti seši dzeramā ūdens krāni. Krāni ir pieslēgti pilsētas ūdensapgādes sistēmai, kur ūdens kvalitāte ir augsta, to regulāri vērtējot. 

Dzeramā ūdens krāni pieejami pie rotaļu laukuma Vērmanes dārzā, Ziedoņdārzā, Esplanādē, Mežaparkā pie zoodārza ieejas, Dzegužkalna parkā un Krišjāņa Barona ielas bērnu laukumā. Jaunajiem krāniem uzstādīta ierīce, kas ļauj padzerties arī četrkājainajiem draugiem.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.