Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Uz tās atpūtusies gan Bejonse, gan Džeiks Pols. Sankcijām pakļauta arī amerikāņu slavenību iemīļota jahta

"Krievijas elite, prezidentu Putinu ieskaitot, paļaujas uz sarežģītiem atbalsta tīkliem, lai slēptu, pārvietotu un uzturētu savu bagātību un luksusa īpašumus," paziņojis ASV Valsts kases sekretāra vietnieks terorisma un finanšu izlūkošanas jautājumos Braiens E. Nelsons. "Mēs turpināsim īstenot savas sankcijas un atmaskot korumpētās sistēmas, ar kurām prezidents Putins un viņa elite pelna."

Viena no sankcijām pakļautajām superjahtām ir arī "Flying Fox" jeb "Lidojošā lapsa", kuru īpaši iecienījušas amerikāņu slavenības.

Gandrīz 140 metru garās un 20 metru platās jahtas noma izmaksā aptuveni 4 miljonus dolāru nedēļā.

2021. gadā uz jahtas Itālijā atpūtās amerikāņu popzvaigzne Bejonse kopā ar vīru reperi Jay-Z, bet vēl šogad ekskluzīvu dzīvesveidu uz jahtas baudīja amerikāņu bokseris un jūtūberis Džeiks Pols, kurš savas izklaides uz jahtas dokumentējis arī īsā "TikTok" video, tajā apgalvojot, ka atrodas uz jahtas kopā ar uzņēmēja Džefa Bezosa dubultnieku.

Reiz tika baumots, ka "Flying Fox" pieder tieši Bezosam, tomēr Bezosam piederošā kompānija "Amazon" to noliedza.

Pēdējo dažu mēnešu laikā ASV varas iestādes ir medījušas Krievijas oligarhu jahtas, cenšoties izdarīt spiedienu pret krievu oligarhiem un citiem Putinam pietuvinātajiem cilvēkiem. Tieši ar jahtām un citiem luksusa līdzekļiem oligarhi visā pasaulē slēpj un atmazgā savu bagātīgu, un nereti tas notiek arī ar Rietumu iestāžu un privātpersonu palīdzību.

Martā superjahta "Flying Fox" tika aizturēta Dominikānas Republikas ostā, bet aprīlī atbrīvota. Pēdējo reizi tā tmanīta Gocekā, Turcijā.

Sankcijām pakļautā uzņēmuma "Imperial Yachts" tīmekļa vietnē nu redzams uzraksts: "Mēs izveidojām šo uzņēmumu no nekā, un tagad, šķiet, ka mūsu panākumu dēļ pret mums diemžēl vēršas tie, kuri vēlas mūs nogremdēt."

ASV Tieslietu ministrijas nesen izveidotā darba grupa "KleptoCapture" izmeklē korumpēto krievu oligarhu un sankciju pārkāpēju lietas un vēlas panākt viņu luksusa īpašumu konfiskāciju.