Latvia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Viltus izvarošana Bauskā, Siguldā noņem egles, Valmieras novadā īsteno vērienīgu specoperāciju: kriminālā province

Savukārt brīvdienu naktī sirdsmieru Liepājas promenādē cilvēkiem atņēma kāds bezprātis, kurš dzērumā ar zagtu auto pamanījās taranēt ēkas sienu. Toties kuldīdzniekiem un pilsētas viesiem, kurus moka spiedīgas vajadzības, nepatīkamas sajūtas rada vietējie vandaļi.

Bet Valmieras pusē, iespējams, kādu laiku būs miers, jo tur vērienīgā specoperācijā nekaitīga tika padarīta kāda bruņota banda.

Kuldīgā posta publiskās tualetes

Kuldīgas, kura pretendē būt par vienu no romantiskākajām Latvijas pilsētām un visnotaļ stoiski cīnījās par Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu, huligāni regulāri ielej darvas karotes pilsētas sabiedriskajās tualetēs. Uzņēmums „Kuldīgas komunālie pakalpojumi” sociālajos tīklos sūkstās:

Kuldīgā ar apskaužamu regularitāti tiek demolētas sabiedriskās tualetes. (Foto: Kuldīgas komunālie pakalpojumi)

„Skati nav patīkami, bet tā ir ikdiena un skarbā realitāte, kā Kuldīgā ar apskaužamu regularitāti tiek bojātas sabiedriskās tualetes... Nedēļas nogale ir klāt un atkal ceram, ka mazmājiņas tomēr netiks bojātas. Attēlos tikai neliels ieskats demolētāju „varoņdarbos”.”

Siguldā noņem egles

Siguldā bīstamos kokus nevis nocērt vai nozāģē, bet gan vienkārši noņem. (Foto: sigulda.lv)

Šīs nedēļas sākumā neizpratnes pilnu jezgu radīja ziņa Siguldas novada pašvaldības mājaslapā: „Raiņa parkā notiek bīstamo, mizgraužu saēsto egļu noņemšana.” Kokus jau var zāģēt, cirst, gāzt, lauzt, bet te tos noņem...!? Tālāk jau rakstā minēts, ka tos izcērt, bet sākumā lasītājam „parastajam” rodas tāds prāta mežģījums. Vietvara informē:

„Lai rūpētos par Raiņa parka simtgadīgo egļu un vērtīgo koku audzi, šonedēļ notiek bīstamo un mizgraužu saēsto egļu noņemšana mežotajā Raiņa parka teritorijā. Zāģēšanas darbu laikā plānoti īslaicīgi parka gājēju un velosipēdu satiksmes ierobežojumi, tāpēc aicinām izvēlēties citus maršrutus.

Jau senāk Siguldas novada pašvaldības speciālisti ar ekspertiem un iedzīvotājiem kopīgā parku un koku apsekošanā diskutēja par vērtīgo koku saudzēšanu, noņemot slimos. Koku un apstādījumu izvērtēšanas laikā arboristi konstatējuši, ka Raiņa parkā, ņemot vērā koku slikto stāvokli, ko sekmējusi teritorijas nepilnvērtīgā ūdens aprite un kaitēkļu postījumi, jāveic vairāku bīstamo koku izciršana, lai izvairītos no potenciālajiem draudiem iedzīvotājiem. Jau ziņots, ka Raiņa parkā pēc vētrām un lielākiem vējiem ir konstatēti atsevišķu koku un zaru lūšanas gadījumi, kuru laikā neviens nav cietis. 

Pašvaldība jau iepriekš skaidrojusi, ka koku noņemšanas mērķis ir palielināt apstādījumu īpatsvaru un esošo stādījumu kvalitāti pilsētas publiskajā ārtelpā, pievēršot uzmanību apstādījumu izvietojumam un apjomam visos turpmākajos ielu un ceļu būvprojektos, kā arī sabiedriska rakstura objektu labiekārtojumos, tādēļ dažkārt, lai uzlabotu pilsētas apstādījumu kvalitāti, ir jāpieņem lēmums par neperspektīvu, nedrošu vai bīstamu, slimību vai kaitēkļu bojātu koku nomaiņu.”

Specoperācija Valmieras pusē

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja, Valmieras iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas un Rīgas reģiona pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljona 5. rotas likumsargi veikuši sankcionētas kratīšanas sešās dzīvesvietās Valmieras novadā, kuru laikā policisti izņēma septiņus šaujamieročiem līdzīgus priekšmetus un 84 patronas. Policija informē:

„Šā gada maijā Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirknī saņemta informācija par draudiem kāda iedzīvotāja dzīvībai un veselībai. Pārbaudot minēto informāciju, noskaidrojās, ka draudu izteikšanā iesaistītās personas, iespējams, glabā šaujamieročus un munīciju.

Valsts policijas amatpersonām veicot sankcionētu kratīšanu, atrasti un izņemti septiņi šaujamieročiem līdzīgi priekšmeti un 84 patronas.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu aizturēti 1963. gadā un 2000. gadā dzimuši vīrieši, kuri jau iepriekš bija nonākuši policijas redzeslokā saistībā ar nelikumīgu šaujamieroču un munīcijas glabāšanu.

Pret aizturētajām personām uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 233. panta otrās daļas par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas.

Kratīšanas laikā izņemtie priekšmeti un munīcija nosūtīti ekspertīzes veikšanai. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.”

Nakts laikā Liepājas promenādē nozog auto un taranē ēkas sienu

Naktī uz piektdienu kāds pārāk sadzēries jaunietis Liepājas promenādē nozaga „Toyota” un ar to taranēja kādas ēkas sienu. (Foto: Valsts policija)

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvalde informē, ka pagājušajā nedēļā naktī uz piektdienu Liepājā tika aizturēts jaunietis aizdomās par automašīnas zādzību un ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē, kā arī bez tiesībām. Šobrīd jaunietim ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. 

Piektdien trijos naktī Valsts policijā tika saņemta informācija, ka Liepājā, Jūras ielā, automašīna “Toyota” iebraukusi ēkas sienā, bet vadītājs bija devies prom. Apskatot pilsētas videonovērošanas kameru ierakstus, bija redzams, kurā virzienā jaunietis devies. Likumsargi jaunieti aizturēja Raiņa ielā.

Noskaidrots, ka jaunietis, būdams alkohola reibumā, gājis gar promenādi un pamanījis automašīnu “Toyota”, kura bija iedarbināta, un neviens tajā neatradās. Jaunietis iesēdies automašīnā, uzsācis kustību, taču iebraucis ēkas sienā, to bojājot, pēc kā pametis notikuma vietu.

Pret jaunieti ir uzsākti administratīvo pārkāpumu procesi par ceļu satiksmes negadījumu un par negadījuma vietas atstāšanu, neziņojot par notikušo Valsts policijai, savukārt kriminālprocess uzsākts par automašīnas zādzību un transportlīdzekļa vadīšanu, atrodoties alkoholisko dzērienu ietekmē un bez tiesībām. Jaunieša izelpā konstatētas 2,34 promiles alkohola.

Nepilngadīgais jaunietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

Viltus izvarotā meitene Bauskā

Kāds interneta huligāns pirms nedēļas sacēla pamatīgu satraukumu Zemgalē –viņš izplatīja viltus ziņu, ka it kā Bauskas svētku laikā tur esot izvarota un nogalināta kāda jauniete. (Foto: Facebook)

Pārāk „jautri” pagājušās nedēļas nogalē gājis Bauskā, kur pēc pāris gadu iepauzēšanas pandēmijas dēļ atkal ar vērienu tika svinēti novada svētki. Kāds pārāk ar svētku svinēšanu aizrāvies subjekts vietējos vēlējās izklaidēt ar šausminošu ierakstu ziņu portāla bauskasdzive.lv forumā. Viņš tā komentāru sadaļā ievietoja „ticamu informāciju”, ka svētku laikā pilsētā it kā izvarota, nogalināta un upē iemesta meitene.

Drīz vien notikušo sāka pārbaudīt likumsargi un konstatēja, ka tas bijis ļauns joks. Bauskas novada pašvaldība steidza savā „Facebook” kontā paziņot:

  „Atsaucoties uz interneta vidē ievietoto informāciju par izvarotu, nogalinātu un upē iemestu meiteni/sievieti Bauskas novada svētku laikā, Bauskas novada pašvaldības policija informē, ka šī informācija nav patiesa. Valsts policija, Bauskas novada pašvaldības policija, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests vai Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests nav saņēmuši izsaukumu par iepriekš minētajiem noziegumiem vai notikumiem.

Atgādinām, ka nepatiesu un viltus ziņu izplatīšana, ir sodāma ar likumu. Aicinām iedzīvotājus neizplatīt nepārbaudītu un nepatiesu informāciju.”