Moldova
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Selecționata de fotbal a Australiei a învins Emiratele Arabe Unite

Selecționata de fotbal a Australiei trage tare pentru a se califica la a 6-a ediție de Campionat Mondial. Echipa pregătită de Graham Arnold a învins Emiratele Arabe Unite cu 2-1 și vor evolua la barajul intercontinental.

Jackson Irvine a deschis scorul în partida disputată în Qatar. Caio Canedo a înscris pentru echipa din Emirate, după doar patru minute. Ajdin Hrustic a dat lovitura de grație și i-a adus victoria Australiei, în minutul 84.

Pe 13 iunie, tot la Al-Rayyan, în Qatar, selecționata Australiei va întâlni reprezentativa statului Peru, iar învingătoarea acestei partide se va califica la Campionatul Mondial. Turneul final se va desfășura între 21 noiembrie și 18 decembrie, la fel în Qatar.