Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Богоевски: Одење во опозиција не е страшно – Боцевски: Сум дал оставка од функција вицепремиер, не ми кажувај што е враќање кон цивилство | ТВ21

ТВ21 - тукушто објавено

Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 гостуваа аналитичарите Павле Богоевски и Ивица Боцевски, каде разговаравме околу актуелната политичка состојба. Според Богоевски, одењето на СДСМ во опозиција не е страшно.

ТВ21 - пред: 16 мин

Аналитичарот Ивица Боцевски гостуваше вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговаравме околу новиот лидер на СДСМ. Богоевски вели дека не знае кој е Димитар Ковачевски. Тој вели дека иако му е пријатно на дебатата и во ништо не се ...

ТВ21 - пред: 25 мин

Аналитичарот Ивица Боцевски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека придавката „Северна“ била додадена преку брутален процес. Тој додаде и дека ќе се врати старото име на државата.

ТВ21 - пред: 31 мин

Аналитичарот Ивица Боцевски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека Македонија не влегла во НАТО, туку Северна. „Точно е, тоа беше аспирација од раѓањето на оваа држава, никој тоа не го спори, но има разлика не влезе Македонија во ...

ТВ21 - пред: 42 мин

Аналитичарот Павле Богоевски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека не може да се прави паралела меѓу премиерот Зоран Заев и поранешниот премиер Никола Груевски. „Не, во никој случај не можеме да говориме дека постои нешто што се ...

ТВ21 - пред: 35 мин

Аналитичарот Павле Богоевски во вечерашното дебатно издание „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека состојбата која ја оставил зад себе поранешниот премиер Никола Груевски не може да се поправи за неколку години.

ТВ21 - пред: 1 час

Аналитичарите Ивица Боцевски и Павле Богоевски вечерва гостуваат во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме околу актуелните политички случувања. Според Боцевски, Заев не заминува.

ТВ21 - пред: 1 час

Аналитичарот Ивица Боцевски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека бил член во СДСМ од 1999 до 2005 година. Тој вели дека во СДСМ нема ни д од демократија. „Таму нема ни Д од демократија, ни В од внатрешна“, вели Боцевски.

Локално - пред: 50 мин

Верувам дека е извесно напуштањето на премиерската функција од страна на Заев. Сепак, не се согласувам дека тој ќе доминира со партијата и после заминувањето од неа, смета поранешниот пратеник Павле Богоевски во емисијата „Клик плус“.

Локално - пред: 1 час

Поранешниот амбасадор, Ивица Боцевски смета дека премиерот Зоран Заев не заминува во политичка пензија. -Ова доаѓа откако по последните промени на Конгресот во СДСМ, партијата е претворена во едно политичко крило на неговите фирми.

Press24 - пред: 36 мин

Поранешниот пратеник Павле Богоевски, во емисијата „Клик плус“, кажа дека според него, Заев нема да доминира во партијата, после неговото заминување. Верувам дека е извесно напуштањето на премиерската функција од страна на Заев.

Press24 - пред: 26 мин

Аналитичарот Ивица Боцевски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека бил член во СДСМ од 1999 до 2005 година. Тој вели дека во СДСМ нема ни д од демократија. „Таму нема ни Д од демократија, ни В од внатрешна“, вели ...

Слободен Печат - тукушто објавено

Аналитичарот и поранешен пратеник од редовите на Социјалдемократскиот сојуз, Павле Богоевски, во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека не може да се прави паралела меѓу премиерот Зоран Заев и поранешниот премиер Никола Груевски.