Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Боцевски: Ова е театар – Заев не заминува, СДСМ е политичко крило на неговите фирми | Слободен Печат

Слободен Печат - пред: 42 мин

Аналитичарот и поранешен портпарол на Владата Ивица Боцевски, вечерва во гостувањето на ТВ21 изнесе теза дека оставките на Зоран Заев од премиерската и од лидерската функција во СДСМ се „театар“ и дека Заев нема намера да замине од политичката сцена.

ТВ21 - пред: 1 час

Вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 гостуваа аналитичарите Павле Богоевски и Ивица Боцевски, каде разговаравме околу актуелната политичка состојба. Според Богоевски, одењето на СДСМ во опозиција не е страшно.

ТВ21 - пред: 1 час

Аналитичарот Ивица Боцевски гостуваше вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговаравме околу новиот лидер на СДСМ. Богоевски вели дека не знае кој е Димитар Ковачевски. Тој вели дека иако му е пријатно на дебатата и во ништо не се ...

ТВ21 - пред: 1 час

Аналитичарот Ивица Боцевски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека Македонија не влегла во НАТО, туку Северна. „Точно е, тоа беше аспирација од раѓањето на оваа држава, никој тоа не го спори, но има разлика не влезе Македонија во ...

ТВ21 - пред: 1 час

Аналитичарот Ивица Боцевски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека придавката „Северна“ била додадена преку брутален процес. Тој додаде и дека ќе се врати старото име на државата.

ТВ21 - пред: 2 часа

Аналитичарот Павле Богоевски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека не може да се прави паралела меѓу премиерот Зоран Заев и поранешниот премиер Никола Груевски. „Не, во никој случај не можеме да говориме дека постои нешто што се ...

ТВ21 - пред: 2 часа

Аналитичарот Павле Богоевски во вечерашното дебатно издание „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека состојбата која ја оставил зад себе поранешниот премиер Никола Груевски не може да се поправи за неколку години.

ТВ21 - пред: 2 часа

Аналитичарот Ивица Боцевски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека бил член во СДСМ од 1999 до 2005 година. Тој вели дека во СДСМ нема ни д од демократија. „Таму нема ни Д од демократија, ни В од внатрешна“, вели Боцевски.

ТВ21 - пред: 2 часа

Аналитичарите Ивица Боцевски и Павле Богоевски вечерва гостуваат во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 каде разговараме околу актуелните политички случувања. Според Боцевски, Заев не заминува.

Локално - пред: 2 часа

Верувам дека е извесно напуштањето на премиерската функција од страна на Заев. Сепак, не се согласувам дека тој ќе доминира со партијата и после заминувањето од неа, смета поранешниот пратеник Павле Богоевски во емисијата „Клик плус“.

Локално - пред: 2 часа

Поранешниот амбасадор, Ивица Боцевски смета дека премиерот Зоран Заев не заминува во политичка пензија. -Ова доаѓа откако по последните промени на Конгресот во СДСМ, партијата е претворена во едно политичко крило на неговите фирми.

Press24 - пред: 2 часа

Поранешниот пратеник Павле Богоевски, во емисијата „Клик плус“, кажа дека според него, Заев нема да доминира во партијата, после неговото заминување. Верувам дека е извесно напуштањето на премиерската функција од страна на Заев.

Press24 - пред: 1 час

Аналитичарот Ивица Боцевски во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека бил член во СДСМ од 1999 до 2005 година. Тој вели дека во СДСМ нема ни д од демократија. „Таму нема ни Д од демократија, ни В од внатрешна“, вели ...

Слободен Печат - пред: 1 час

Аналитичарот и поранешен пратеник од редовите на Социјалдемократскиот сојуз, Павле Богоевски, во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна дека не може да се прави паралела меѓу премиерот Зоран Заев и поранешниот премиер Никола Груевски.