logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Macedonia

Ексшефицата на СЈО Јанева останува во куќен притвор | +инфо

+инфо - пред: 25 мин

Ексшефицата на Специјалното јавно обвинителство катица Јанева останува во куќен притвор. Апелацискиот суд ја одбил жалбата на Јанева да се брани од слобода, јавуваат медиуми. Јанева во случајот „Рекет“ е обвинета за злоупотреба на службената положба ...

Фокус - пред: 1 час

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во куќен притвор, бидејќи Апелациониот суд ја одбил нејзината жалба со која бараше да се брани од слобода. -Жалбата е одбиена, односно потврдено е првостепеното решение, што значи дека ...

360 степени - пред: 42 мин

Апелацискиот суд во Скопје ја одбил жалбата на поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева која нејзината одбрана ја поднесе за одредениот куќен притвор во случајот „Рекет“ каде таа е обвинета, потврдуваат од второстепениот суд.

А1 On - пред: 2 часа

Одбиена жалбата на Катица Јанева со која бараше Апелацискиот суд да ја ослободи од куќен притвор, за да се брани од слобода, потврдија од судот за „А1он“. Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, кога ...

Expres - тукушто објавено

Поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, останува во куќен притвор, откако Апелацискиот суд ја одбил жалбата таа да се брани од слобода. Јанева е третообвинета во случајот „Рекет“ поради злоупотреба на службената положба и ...

360 степени - пред: 17 часа

Две и пол години не се долг временски период, но на динамичната домашна јавна сцена јуни 2017 година изгледа како далечна историја. Така, веќе се подзаборавени медиумските извештаи од 29 јуни 2017 година, како оној на Радио Слободна Европа дека „ 17 ...

Press24 - пред: 2 часа

Одбиена жалбата на Катица Јанева со која бараше Апелацискиот суд да ја ослободи од куќен притвор, за да се брани од слобода, потврдија од судот за „ А1он“. Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, кога ...

Вечер - пред: 2 часа

Одбиена жалбата на Катица Јанева со која бараше Апелацискиот суд да ја ослободи од куќен притвор, за да се брани од слобода, потврдија од судот, пренесува „А1он“. Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, ...

Магазин - пред: 2 часа

Одбиена жалбата на Катица Јанева со која бараше Апелацискиот суд да ја ослободи од куќен притвор, за да се брани од слобода, потврдија од судот за „А1он“. Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, кога ...

Курир - пред: 1 час

Одбиена жалбата на Катица Јанева со која бараше Апелацискиот суд да ја ослободи од куќен притвор, за да се брани од слобода, потврдија од судот за „А1он“. Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, кога ...

Сител - пред: 1 час

Одбиена жалбата на Катица Јанева со која бараше Апелацискиот суд да ја ослободи од куќен притвор, за да се брани од слобода, потврдија од судот за „А1он“. Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, кога ...

Нетпрес - пред: 55 мин

Одбиена е жалбата на Катица Јанева со која се бараше Апелацискиот суд да ја ослободи од куќен притвор, за да се брани од слобода, пишува А1он. од извори на судот. Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, ...

Press24 - пред: 52 мин

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во куќен притвор, бидејќи Апелациониот суд ја одбил нејзината жалба со која бараше да се брани од слобода, објави „ Фокус “ -Жалбата е одбиена, односно потврдено е првостепеното ...

Либертас - пред: 45 мин

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева останува во куќен притвор, бидејќи Апелациониот суд ја одбил нејзината жалба со која бараше да се брани од слобода. -Жалбата е одбиена, односно потврдено е првостепеното решение, што значи дека ...

Точка - пред: 44 мин

Одбиена е жалбата на Катица Јанева со која се бараше Апелацискиот суд да ја ослободи од куќен притвор, за да се брани од слобода, пишува А1он. од извори на судот. Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, ...

Frontline - пред: 31 мин

Судискиот совет ја потврдил првостепената одлука која ја донесе кон крајот на ноември, кога Јанева од истражниот затвор „Скопје“ беше преместена во станот на нејзиниот син, каде ја издржува мерката куќен притвор.

Themes
ICO