Macedonia

Ѝ барал пари за да не објави нејзини компромитирачки фотографии - малолетно девојче уценувано од 16-годишник

Малолетник на 16 години од Тетово е приведен поради уцени врз врсничка, на која и барал пари за да не објави компромитирачки материјали. Случајот вчера во полиција го пријавила 44 годишната мајка на девојчето.

-Таа пријавила дека преку кориснички профили на социјалните мрежи на нејзината малолетна ќерка, едно лице ја уценувало дека, доколку не му исплати одредена сума пари, ќе објави фотографии со компромитирачка содржина. Истиот ден во 14.30 часот на улица „Штипска“ во Тетово од слобода бил лишен 16-годишен малолетник Тетово, кој се сомничи дека е извршител на пријавеното дело, соопшти СВР Тетово.

Во декември 2019 СВР Тетово евидентираше случај во кој 26 годишна жена го пријави поранешниот сопруг кој и барал пари за да не објави одредени компромитирачки материјали откако и го одзел телефонот. 

Football news:

Rummenigge on buying out Perisic from Inter: Bayern haven't decided yet
Director of Tambov that Melkadze will not play with Spartak: we do not have a free 3-5 million rubles
Juventus wanted to swap Ramsey for Ntombela. Tottenham refused
Klopp on players who have played less than 5 matches: They will receive a gold medal. If you are not from the Premier League, something from me
Messi may move to Manchester City (Fox Sports)
Salihamidžić on the transfer San to Bavaria: It can make the difference in the game. Now we have top-level variability on our flanks
Cavani is close to a contract with Roma