Ким Кардашијан синоќа се појави на модна ревија во Мајами и очекувано повторно сите зборуваа за нејзиниот стајлинг.

Но, за разлика од досега кога само комплименти и воздишки примамуваше нејзиниот изглед, сега критиките се многубројни.

Критичарите се согласија дека ѕвездатане знае за средина – или е полн погодок или е модна катастрофа.

Овој пат е голема модна катастрофа. Дури некои велат дека ова е промашување на годината.