Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Јадење со компири и колбаси: Предлог за совршен ручек (РЕЦЕПТ+ВИДЕО)

Јадење кое ќе им се допадне на сите.

Компоненти:

500 гр компири
2-3 кратки колбаси
1 лажица кисела павлака
1 домат
1 јајце
масло
100 мл млеко
50 гр сирење
по желба малку сува сланина

Подготовка:Поврзани вести

Нема поврзани вести