Macedonia

Кејт Мос и ќерка ѝ се прошетаа по иста писта во Милано

Од: А1он

Британската манекенка Кејт Мос и нејзината 18-годишна ќерка Лила се прошетаа по истата писта на Модната недела во Милано.

Се чини, Лила Мос тргна по стапките на нејзината мајка. Овојпат носеше златно-бел костим за капење, украсен со сложена шара, којашто традиционално му се припишува на „Версаче“. Таа облече и раскошна „Фенди“ јакна – со бела кожена чанта и златен ѓердан.

Кејт, пак, носеше црн фустан и наметка со златни дезени.

Инаку, модната писта во италијанската Палата „Версаче“ прикажа неколку луксузни модни линии. Во своето деби за високата мода, Ким Џонс и Донатела Версаче, уметнички директорки на „Фенди“ и „Версаче“, создадоа свои колекции за двете компании. На пистата се најдоа и Џиџи Хадид, Емили Ратајковски и Наоми Кембел, а во публиката беа Елизабет Харли, Адисон Реј и Деми Мур.

Лила е ќерка на Кејт и креативниот директор на „Дејзд медија“, Џеферсон Хак, со кого Кејт беше во врска од 2001 до 2004 година. Лила е родена во 2002 година.

Football news:

Ronaldo on Sulscher's criticism: Manchester United players must take responsibility for themselves. All in the same boat
Sulscher about Manchester United: We are not happy that we lost points. But Ronaldo has only been with us for a month, Sancho for two. We will add
Muller on Kimmich: As a teammate, I am for vaccination, if I think about others, as a friend, I can make his decision
Chelsea won't buy Saul out. He spent 45 minutes in the Premier League
Pioli on 4-2 with Bologna: Milan made a mistake, deciding that the game was over at 2-0, but found the strength to win
Steve McManaman: Ruediger is better than Real Madrid defenders and will make him stronger. Soon it will be the most glamorous place in the world
Milan won 8 of the first 9 league matches for the first time since the 1954/55 season