Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Хусеини за Телма: Автобусот на Беса Транс кој изгоре не е во евиденцијата дека сторил прекршок за непочитување на протоколите за Ковид-19 | Телма

Телма - пред: 58 мин

Директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини денеска за Телма изјави дека до сега провериле 13 предмети од МВР против Беса Транс кои се однесуваат на прекршување на Ковид протоколи а меѓу ваквите казни до сега не е најдена казна ...

Слободен Печат - пред: 3 часа

Директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини, во вечерашното гостување на ТВ21, одговарајќи на прашањето дали автобусот на „Беса транс“ во кој загинаа 45 луѓе во Бугарија е регистриран, рече дека регистарската табличка на ...

ТВ21 - пред: 3 часа

Министерството за внатрешни работи испрати извештаи за неспроведување на анти-ковид мерките за автобусот кој ја предизвика трагедијата во Бугарија. Во тие извештаи се евидентирани регистарски таблички кои не постојат, откри синоќа во „Клик Плус“ ...

Курир - пред: 3 часа

Министерството за внатрешни работи испрати извештаи за неспроведување на анти-ковид мерките за автобусот кој ја предизвика трагедијата во Бугарија. Во тие извештаи се евидентирани регистарски таблички кои не постојат, откри синоќа во „Клик Плус“ ...

Локално - пред: 3 часа

Јас добив 58 извештаи од Министерството за внатрешни работи од „Деве Баир“ и сите регистарски таблички на возилата се регистрирани. И јас ја имам оваа регистарска табличка. Но, тоа не е тој автобус.

Нетпрес - пред: 3 часа

Министерството за внатрешни работи испрати извештаи за неспроведување на анти-ковид мерките за автобусот кој ја предизвика трагедијата во Бугарија, во тие извештаи се евидентирани регистарски таблички кои не постојат, откри во вторникот вечерта во ...

Zoom - пред: 3 часа

Табличката на овој автобус не постои, вели директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини во емисијата „Клик плус“, како одговор на прашањето дали кобниот автобус на „Беса транс“, кој се запали на автопатот „Струма“ во Бугарија бил ...

Press24 - пред: 3 часа

Директорот на Државниот испекторат за транспорт, Руфат Хусеини, одговорајќи на новинарско прашање дали автобусот на Беса Транс, кој се запали на автопатот „Струма“ бил регистриран, потенцираше дека добил 58 извештаи од МВР од „Деве Баир“, и сите ...

Сител - пред: 2 часа

Директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини, во вечерашното гостување на ТВ21, одговарајќи на прашањето дали автобусот на „Беса транс“ во кој загинаа 45 луѓе во Бугарија е регистриран, рече дека регистарската табличка на ...

Lider - пред: 2 часа

Директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини, во вечерашното гостување на ТВ21, одговарајќи на прашањето дали автобусот на „Беса транс“ во кој загинаа 45 луѓе во Бугарија е регистриран, рече дека регистарската табличка на ...

Скопје1 - пред: 2 часа

Директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини, во вечерашното гостување на ТВ21, одговарајќи на прашањето дали автобусот на „Беса транс“ во кој загинаа 45 луѓе во Бугарија е регистриран, рече дека регистарската табличка на ...

Точка - пред: 1 час

Во вчерашното гостување во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21, директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини, открил дека во извештаите од МВР за неспроведување на анти-ковид мерките за автобусот кој ја предизвика трагедијата во ...

Република - пред: 1 час

Министерството за внатрешни работи испрати извештаи за неспроведување на анти-ковид мерките за автобусот кој ја предизвика трагедијата во Бугарија. Во тие извештаи се евидентирани регистарски таблички кои не постојат, откри синоќа во „Клик Плус“ ...

24Инфо - пред: 26 мин

Директорот на Државниот инспекторат за транспорт, Руфат Хусеини, во вечерашното гостување на ТВ21, одговарајќи на прашањето дали автобусот на „Беса транс“ во кој загинаа 45 луѓе во Бугарија е регистриран, рече дека регистарската табличка на ...

Р.С.Европа - пред: 11 часа

Компанијата Беса Транс организирала туристички аранжмани во периоди кога за тоа немала лиценца, покажуваат понудите на нејзината веб страна. Според податоците од министерството за економија, лиценца за туристичка дејност добила во декември 2020 ...

Курир - пред: 11 часа

Компанијата Беса Транс организирала туристички аранжмани во периоди кога за тоа немала лиценца, покажуваат понудите на нејзината веб страна. Според податоците од министерството за економија, лиценца за туристичка дејност добила во декември 2020 ...

Фактор - пред: 14 часа

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса транс“ за да се извршат контроли на автобусот што се запали на 23 ноември во Бугарија.

Lider - пред: 10 часа

Компанијата Беса Транс организирала туристички аранжмани во периоди кога за тоа немала лиценца, покажуваат понудите на нејзината веб страна. Според податоците од министерството за економија, лиценца за туристичка дејност добила во декември 2020 ...

Нетпрес - пред: 9 часа

Компанијата Беса Транс организирала туристички аранжмани во периоди кога за тоа немала лиценца, покажуваат понудите на нејзината веб страна. Според податоците од министерството за економија, лиценца за туристичка дејност добила во декември 2020 ...

Мета - пред: 7 часа

Кобната автобуска несреќа на македонскиот превозник „Беса Транс,“ која што се случи во Бугарија и при која што животот го загубија 45 лица од С. Македонија освен голема тага покрена и низа на прашања за сериозни недостатоци во превозот на патници за ...

Скопје1 - пред: 12 часа

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса транс“ за да се извршат контроли на автобусот што се запали на 23 ноември во Бугарија.