Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Македонската економија тоне со оваа власт, инфлацијата е највисока, а растот на БДП најнизок во регионот. Премногу е! | 24Инфо

24Инфо - тукушто објавено

Со власта на СДСМ и ДУИ македонската економија тоне секој ден, а граѓаните осиромашуваат. Стапката на инфлација во Македонија надмина 11% и е една од највисоките во Европа. Сите основни продукти и потреби на граѓаните пораснаа од 50 до 100%.

MakPress - пред: 20 часа

Македонија тоне во катастрофа, инфлацијата го јаде лебот на народот, а СДСМ и ДУИ наместо реални антикризни мерки троши 5 милиони евра за службени автомобили! Неодговорноста и криминогеноста на власта ја потврдува и девастирачкиот факт дека во време ...

Курир - пред: 20 часа

Македонија тоне во катастрофа, инфлацијата го јаде лебот на народот, а СДСМ и ДУИ наместо реални антикризни мерки троши 5 милиони евра за службени автомобили! Неодговорноста и криминогеноста на власта ја потврдува и девастирачкиот факт дека во време ...

24Инфо - пред: 20 часа

Интегрален текст од прес конференција на Наум Стоилковски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Македонија тоне во катастрофа, инфлацијата го јаде лебот на народот, а СДСМ и ДУИ наместо реални антикризни мерки троши 5 милиони евра за службени автомобили! ...

А1 On - пред: 20 часа

Македонија тоне во катастрофа, инфлацијата го јаде лебот на народот, а СДСМ и ДУИ наместо реални антикризни мерки троши 5 милиони евра за службени автомобили. Неодговорноста и криминогеноста на власта ја потврдува и девастирачкиот факт дека во време ...

МКД - пред: 20 часа

Неодговорноста и криминогеноста на власта ја потврдува и девастирачкиот факт дека во време на најголема смртност заради ненавремено обезбедување на вакцини за корона, скок на сметките на струја заради домашната енергетска катастрофа, во време ...

Макфакс - пред: 20 часа

Македонија тоне во катастрофа, инфлацијата го јаде лебот на народот, а СДСМ и ДУИ наместо реални антикризни мерки трошaт пет милиони евра за службени автомобили, обвини портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.

Нетпрес - пред: 20 часа

Македонија тоне во катастрофа, инфлацијата го јаде лебот на народот, а СДСМ и ДУИ наместо реални антикризни мерки троши 5 милиони евра за службени автомобили! Неодговорноста и криминогеноста на власта ја потврдува и девастирачкиот факт дека во време ...

Lider - пред: 20 часа

Македонија тоне во катастрофа, инфлацијата го јаде лебот на народот, а СДСМ и ДУИ наместо реални антикризни мерки троши 5 милиони евра за службени автомобили! Неодговорноста и криминогеноста на власта ја потврдува и девастирачкиот факт дека во време ...

+инфо - пред: 20 часа

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ ги повика граѓаните да се придружат на протестот за промени, кој ќе се одржи на 18 јуни во 20 часот пред зградата на влада. Македонија тоне во катастрофа, инфлацијата го јаде лебот на народот, а СДСМ и ДУИ наместо реални ...

Република - пред: 20 часа

Македонија тоне во катастрофа, инфлацијата го јаде лебот на народот, а СДСМ и ДУИ наместо реални антикризни мерки троши 5 милиони евра за службени автомобили! Неодговорноста и криминогеноста на власта ја потврдува и девастирачкиот факт дека во време ...

Сител - пред: 20 часа

Македонија тоне во катастрофа, инфлацијата го јаде лебот на народот, а СДСМ и ДУИ наместо реални антикризни мерки троши 5 милиони евра за службени автомобили! Неодговорноста и криминогеноста на власта ја потврдува и девастирачкиот факт дека во време ...

Press24 - пред: 20 часа

Македонија тоне во катастрофа, инфлацијата го јаде лебот на народот, а СДСМ и ДУИ наместо реални антикризни мерки троши 5 милиони евра за службени автомобили! Неодговорноста и криминогеноста на власта ја потврдува и девастирачкиот факт дека во време ...

Канал5 - пред: 20 часа

Македонија тоне во катастрофа, инфлацијата го јаде лебот на народот, а СДСМ и ДУИ наместо реални антикризни мерки троши 5 милиони евра за службени автомобили! Неодговорноста и криминогеноста на власта ја потврдува и девастирачкиот факт дека во време ...

MTM - пред: 17 часа

Македонија тоне во катастрофа, инфлацијата го јаде лебот на народот, а СДСМ и ДУИ наместо реални антикризни мерки трошaт пет милиони евра за службени автомобили, обвини портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.