Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Маричиќ на Фејсбук: Не и пратив бакнежи на пратеничката Стојаноска

Најостро ги демантирам недостојните и ниски лаги на пратеничката Дафина Стојаноска. Со пратеничката ниту сум имал каква било комуникација ниту сум ѝ испратил каква било вербална или гестикулативна порака. Ништо од тоа, напиша на Фејсбук министерот за Евроинтеграции, Бојан Маричиќ.

Дефина Стојаноска денеска им нанесе срам на сите пратеници, на цел Парламент и пред сѐ на нејзината партија. Сепак, најголемиот срам си го нанесе себеси. Македонските граѓани заслужуваат достојно однесување од своите избраници, а не срамни потези за евтини и партиски манипулации, истакна Маричиќ.

Достојноста на македонскиот парламент е многу поважна од личните и партиски интереси на Дафина Стојаноска и од нервозата и безидејноста која владее во нејзиниот табор, додаде Маричиќ.