Select countries

00:00 Возбудлив ол-стар меч: Тимот на Леброн Џејмс подобар од тој на Стеф Кари (ВИДЕО)
00:00 Во Грција голема увереност дека е можно решение за името
00:00 Топ листа на најпопуларни женски имиња во светот
00:00 ВИДЕО: Неверојатна трансформација од бездомник во модерен маж
00:00 Докузовски: Ова беше празник за кошарката, ме радува што вечното дерби се враќа
00:00 Многу инциденти и само еден гол, Милан ја совлада Сампдорија (ВИДЕО)
00:00 МЗТ Скопје ја доби вечната пресметка со Работнички и го освои Купот на Македонија
00:00 Гласна расправа на германскиот политичар и турската делегација во Минхен
00:00 Пожар во куќа во охридско, загина маж
00:00 Eдното крило на Беса го избра Гаши за претседател, конгресот на второто крило на Касами е закажан за 24 февруари
00:00 Зошто треба да знаете колку заработуваат вашите колеги?
00:00 Гонзалез: Игравме под притисок, Вардар остана лидер во групата
00:00 Власт (политичари) и народот
00:00 ВИДЕО: Тепачка во Кавадарци во финалето од Купот
00:00 Струмичкиот карневал уште еднаш потврди зошто е меѓу 20-те најдобри улични карневали во светот (Весник)
00:00 Анистон и Теру имаат „челичен“ предбрачен договор
00:00 Во Беса дефинитивно нема помирување - Африм Гаши на Конгрес избран за лидер на отцепеното крило (Сител)
00:00 Од утре врнежливо (+Инфо)
00:00 ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ го штити криминалот, зошто никој не е затворен за убиството на младиот Јанушев?
00:00 Трамп: Русија успеа да внесе раздор во САД
00:00 Шоу на Дибиров за нова победа на Вардар во Лигата на шампионите
00:00 Денес никој не би ја препознал Славица Чуктераш
00:00 ФОТО: Ќерката на Пикси со омажи во необичен фустан
00:00 Родителите на злоставуваното девојче го бараат старателството над неа
00:00 Утре нова цена на горивата
00:00 Ова е првиот сопруг на Емина Јаховиќ
00:00 Голот на Алан доволен за славје на Сан Паоло и рекорд на Наполи (ВИДЕО)
00:00 Георгиевски: Како тоа Бугарија 25 години молчи на политиката на грчкото монополизирање на името Македонија?
00:00 СДСМ: Заврши времето кога институциите молчеа и не преземаа ништо
00:00 Африм Гаши избран за претседател на БЕСА на конгресот во Тетово
00:00 Радев: Ја ценам улогата на Бигорскиот манастир за зацврстување на пријателството меѓу Бугарија и Македонија
00:00 ВИДЕО: Тито запалил кубанска пура во Белата Куќа и покрај забраната и предупредувањето од Никсон
00:00 Закопаното богатство во Лешок – мамка за дивите трагачи по злато
00:00 Мирен протест во Битола против промена на името
00:00 Македонски државјанин уапсен во Грција
00:00 Геровасили: Моментумот во преговорите е идеален
00:00 Медиумската ергела на СДСМ во полн погон
00:00 Андоновска до Царовска: Скандалот со девојчето од „25 Мај“ заслужува разрешница и одговорност,
00:00 Андоновска до Царовска: Скандалот со девојчето од „25 Мај“ заслужува разрешница и одговорност, недозволиво е институциите да молчат
00:00 Грчка министерка смета дека преговорите се во идеален моментум за решение
00:00 Кахремани за ТВ 21: Африм Гаши е најсериозен кандидат за претседател на Движење Беса
00:00 „Кликер“ ќе ја промовира книгата „Сонувани и будни песни“ од Владимир Мартиновски
00:00 ФОТО: Вака изгледал Ѕверка од „Сексот и градот“ во младоста
00:00 Нацев: Граѓаните на своја кожа ги чувствуваат последиците од катастрофалната одлука за СДСМ и Заев за амнестирање на затворениците
00:00 Честитка од Мицкоски до г.г. Стефан по повод празникот Велики поклади – Прочка
00:00 Трамп вели дека ФБИ можел да го спречи масакрот на Флорида да не губеле време на руското мешање во изборите
00:00 Кирацовски за Прочка: Преку меѓусебно помирување и почитување градиме едно општество за сите
00:00 „Феникс“ подготвува трибина за македонската литература за деца и млади
00:00 Уапсен гувернерот на централната банка на Летонија
00:00 Отворено писмо на 200 македонски интелектуалци: Да се прекинат преговорите за името
00:00 Ќе паднат цените на роамингот меѓу Македонија и Бугарија
00:00 Регулатнорна ќе донесе одлука - не чека нова цена на горивата
00:00 Чешка преку Швајцарија до директен пласман во четвртфиналето
00:00 После 19 години среќен брак открил дека сопругата крие страшна тајна – поради тоа завршил во лудница (ФОТО)
00:00 Авионот може да лета и доколку му откажат сите мотори – еве како и колку долго
00:00 Учениците во Флорида протестираа против оружјето, Ема Гонзалес жестоко го критикуваше Трамп: „Срам да ви е“ (ВИДЕО)
00:00 Драма во Битола: Татко, мајка и син завршија во станица, ќерката и тројца полицајци во болница
00:00 Скопјанец искасан од вучјак среде улица
00:00 Во Битола тaтко, мајка и брат притворени, ќерка и тројца полицајци во болница
00:00 Вашето име и презиме открива дали сте предодредени за пари и моќ
00:00 Вашето име и презиме открива дали сте предодредени за пари и моќ- дознајте на овој начин
00:00 Автомобил излета од автопатот Скопје-Тетово: Има повредени, меѓу нив и деца
00:00 Уапсен странски државјанин на граничниот премнин „Деве Баир“
00:00 Најмногу снег во Маврово, најстудено во Берово (Сител)
00:00 Девојка од Битола ги тепала братот и таткото - и полицајците завршиле претепани во болница
00:00 Заев: Струмичкиот карневал е уште еден доказ дека градиме мостови на соработка со Европа и светот (ФОТО)
00:00 Автомобил излета од автопатот Скопје-Тетово: Повредени 5 лица, меѓу нив две деца
00:00 „То Вима“: Постепена примена на ерга омнес и промена на Уставот
00:00 Македонците од Австралија се против законот за јазиците, договорот со Бугарија и промена на името
00:00 12 бакнежи кои можат да ви ги откријат чувствата на вашиот партнер
00:00 Пандев: Секогаш ќе му бидам благодарен на Интер, но овој пат морав да го победам
00:00 Mу починал синот, но без да каже на никого го одигра цел меч (ФОТО)
00:00 Димитров во Минхен: Македонија е важна тула во куќата на регионалната безбедност и стабилност
00:00 Овие сонови никако не смеете да ги игнорирате
00:00 „То Вима“: Коѕијас и Димитров одат чекор по чекор напред за договор
00:00 Фејсбук ќе ја користи традиционалната пошта за контакт со огласувачите
00:00 Се подобруваат трговската размена и севкупните односи меѓу Македонија и Бугарија
00:00 Донован Мичел победник во натпреварот во забивање, но Картер си е Картер (ВИДЕО)
00:00 Патнички авион со 66 лица се сруши во Иран
00:00 Апсење на граничниот премин „Св. Наум“
00:00 Фотографии од страшната сообраќајка кај Ропотово во која загинаа две лица
00:00 Туристи ги оштетиле најпознатите статуи во светот заштитени од УНЕСКО
00:00 Каде наврна најмногу снег и каде е најстудено утринава
00:00 После бакнежот на сцена, нови детали од заедничката посета на Македонија
00:00 ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ ги троши парите на граѓаните за да ги задоволи апетитите на своите олигарси
00:00 Фото: Премиерот Заев и министри на приемот на карневалските групи во Струмица
00:00 Денеска е Прочка – празник на проштевањето и очистувањето од гревовите
00:00 Најстудено во Берово, 53 сантиметри снег во Маврово
00:00 Овие три хороскопски знаци освојуваат на прв поглед
00:00 ВМРО-ДПМНЕ: Нов скандал на СДСМ, милионска зделка во четири очи за РЕК Битола

Last news

00:00 ДТП у Харкові: у суді мають зачитати обвинувальний акт
00:00 اردوغان يخيّر الوحدات الكردية بين الخروج او الاستسلام
00:00 У РФ звинуватили НАТО в російській агресії в Україні
00:00 Попередили про небезпеку користування мобільним додатком, який витягує корисну російським спецслужбам інформацію
00:00 معادلات السيد البحرية والجوية
00:00 الثلوج تعرقل عمليات البحث عن حطام الطائرة الإيرانية
00:00 "Багато артистів спливе перед виборами", - у Порошенка прокоментували Вакарчука-політика
00:00 Олена Шоптенко очікує на первістка
00:00 Мать погибшего вагнеровца: Чем мой сын хуже
00:00 Лавров назвал причину, почему Россия аннексировала Крым и начала агрессию на Донбассе
00:00 Лавров назвал причину. Почему Россия аннексировала Крым а начала агрессию на Донбассе
00:00 ﺗﻨﻈﻴﻢ ﺭﺣﻠﺔ ﻋﺒﺮ ﻧﻬﺮ ﺍﻟﺴﻨﻐﺎﻝ لأول مرة منذ نصف قرن
00:00 ﺗﻨﻈﻴﻢ ﺃﻭﻝ ﺭﺣﻠﺔ ﻋﺒﺮ ﻧﻬﺮ ﺍﻟﺴﻨﻐﺎﻝ منذ ﻨﺼﻒ ﻗﺮﻥ
00:00 Champions League - FC Bayern: Ribéry und Coman kämpfen um Startelfeinsatz gegen Besiktas
00:00 Állami tankönyvfejlesztő: nincs aktuálpolitika a Toldit a terrorizmussal összehozó tankönyvben
00:00 Расстрел в Дагестане затерялся на росТВ между Трампом и Саакашвили
00:00 Ketum PAN: koalisi pilpres ditentukan Rakernas 2018
00:00 Irrer Entwurf für Norwegen - Dieses Hotel ist eine runde Sache
00:00 في الحملة على "أونروا"
00:00 Rechtzeitig vorsorgen - Vorsorgevollmacht: Wann sie greift, was sie regelt
00:00 Стивідори недоплатили в бюджет не менше півмільярда гривень – Бамбізов
00:00 Yaklaşık 600 bin hurda araç kullanılacak
00:00 Agyondíjazták a Három óriásplakátot az idei BAFTA-gálán
00:00 Концерн «Техмаш» будет выпускать оборудование для пивоварения
00:00 Agyon díjazták a Három óriásplakátot az idei BAFTA-gálán
00:00 Hiába áll a bál, a Fidesz politikusai is megszavazták, hogy metrómegállót nevezzenek el Gönczről
00:00 PUPR siapkan Rp150 juta perbaiki Gelora Bung Karno
00:00 Отечественные ученые создадут сверхмощный квантовый компьютер‍ на 50 кубитов
00:00 Eksantrik zengin kıskandı: Biz uzaya daha iyi çıkarız!
00:00 «پسر برانکو» همچنان در ترکیب اصلی پرسپولیس
00:00 بیمه‌های تجاری آبادان سهم ۱۰ درصدی وزارت بهداشت را پرداخت کنند
00:00 Barcelona kian perkasa setelah ditinggalkan Neymar
00:00 ចិន​ព្រមាន​អា​មេ​រិ​កថា ពួក​គេ​នឹង​ការពារ​អត្ថប្រយោជន៍​របស់​ខ្លួន
00:00 Нацотбор на Евровидение: MELOVIN хочет выпустить свой аромат, а KADNAY написали песню за два часа
00:00 Novanto: Arif dan Mekeng Sudah Saya Laporkan ke Penyidik KPK
00:00 Liverpool's Paul Nightingale faces £25k payout for groping
00:00 Football - Ligue 1 - Ligue 1 : notre équipe type de la 26e journée
00:00 Φρίκη! Πιστοί γιορτάζουν φεστιβάλ καταβροχθίζοντας ζωντανά κοτόπουλα (ΒΙΝΤΕΟ)
00:00 An investment mystery: Julius Mwale's string of court cases [Part 2]
00:00 Planning for Mars: Researchers carry out four-day mission
00:00 Jeux olympiques - Pyeongchang 2018 - Vonn se dit «prête et en forme» pour la descente
00:00 Alltagsfrage - Gibt es einen Trick, im Beruf durch zu starten?
00:00 Akeem Latifu: Nigerian defender moves to Sogndal in Norway
00:00 Puntom udario pješakinju u Klašniku
00:00 මෛත‍්‍රී-රනිල් රණ්ඩුව බොරුවක්.. එජාප-ශ‍්‍රීලනිප දීගය තවත් ඉදිරියට.. ශ‍්‍රීලනිප මන්ත‍්‍රි පිරිසක් විපක්‍ෂයට..
00:00 Ženu uznali vinnú z členstva v Islamskom štáte: Trest smrti!
00:00 Собчак может выдвигаться на мэра Москвы?
00:00 «Не играть с огнем»: Сергей Лавров осудил агрессивные действия Вашингтона
00:00 Tipu dan Peras Korban, Penyidik KPK Gadungan Buat Sprindik Palsu
00:00 Kendall Jenner bares her abs in a TINY fringed bralet
00:00 Wenn Kinder zu Vollwaisen werden - Sorgerechtsverfügung: Darauf müssen Sie achten
00:00 Lääkitys aiheutti Jaakolla armottoman pelihimon - menetti lähes 30 000 euroa
00:00 Рецепт дня: постный шоколадно-вишневый пирог
00:00 В Индии при подрыве машины погиб оппозиционный политик
00:00 На Украине новый скандал: Порошенко начал готовить фальсификацию выборов 2019 года
00:00 Curlingherrerne smed sejren i 10 ende
00:00 Kano Pillars: Mai tsaron bayan tawagar Kano pillars ya rasu
00:00 "Будет компромисс": озвучен прогноз по миротворцам ООН на Донбассе
00:00 Menkeu soal Jakmania rusak GBK: Stadion dibangun pakai pajak rakyat mestinya dijaga
00:00 Akan Tawuran, Segerombol Anak SD Diamankan Polisi
00:00 Solen titter frem i denne uge: Men så bliver vi ramt af exceptionel kulde
00:00 Ataques israelitas em Gaza após lançamentos de foguetes
00:00 Кредит в мышеловке: Почему Украине стоит быть осторожной в "играх" с Китаем
00:00 Biaya Perbaikan SUGBK Ditaksir Rp150 Juta
00:00 أصالة: من لا يحب صوتي مصاب بالتخلف العقلي
00:00 Games-Rezension - "Kingdom Come" im Test: Ein Rollenspieljuwel ohne Drachen und Magie
00:00 Москаль просит завалить Службу автодорог фотографиями ям и выбоин
00:00 Tangan Masih Bersih, Pria Ini Beri Cara Unik Kupas Nangka, Hanya 2 Menit !
00:00 ქობულეთში ცოლმა ქმარი დანით დაჭრა
00:00 В Марьинке военный застрелил сослуживца, - источник
00:00 Deutschland - Merkel wünscht sich Kramp-Karrenbauer als CDU-Generalsekretärin
00:00 "جون كيري": العاهل السعودي ومبارك طلبا ضرب إيران بالقنابل
00:00 Wer soll sich um Ihre Kinder kümmern? - So hinterlegen Sie eine Sorgerechtsverfügung richtig
00:00 Israel gempur Gaza setelah serangan roket baru
00:00 Da li obrisani fajlovi zauvijek nestaju iz računara?
00:00 كم ينفق الخليجيون على عمليات التجميل سنويا؟
00:00 Разгром ЧВК "Вагнер" в Сирии: назван командующий провальной операцией
00:00 لحم الحيوان المصروع “خير مالمذبوح”
00:00 Penjelasan RS Soal Fenomena Remaja Gowa yang Kembali Bertelur
00:00 Olimpistul rus de curling, care a luat bronz la Olimpiada din Pyeongchang, bănuit de dopaj
00:00 HKTI Dorong Santri Kuasai Teknologi Pertanian
00:00 MU Kerap Bongkar Pasang Gelandang, Kombinasi Mana yang Tepat?
00:00 6-Year-Old Boy Among Four People Shot Outside a Steakhouse in Texas
00:00 Kereta cepat Jakarta-Bandung selesai Oktober 2020
00:00 Uzaya ilk kim çıkacak?
00:00 Menkeu kecewa Gelora Bung Karno dirusak saat final Piala Presiden
00:00 Yaklaşık 600 bin hurda araç savunma sanayisinde kullanılacak
00:00 Cekcok Urusan Cinta, Pelajar SMP di Bandung Tega Cekik dan Sayat Tangan Pacarnya
00:00 Julgado de Paz do Seixal passa de exemplo nacional a alvo de queixas
00:00 Суд обязал «Русал» возместить возможные потери «Норникеля» от спора акционеров

Министерот за правда тврди дека се злоупотребувал АКМИС системот (Сител)

Министерот за правда тврди дека се злоупотребувал АКМИС системот

пред 56 минути - Сител - Македонија

Embedded video for Министерот за правда тврди дека се злоупотребувал АКМИС системот Увидот на работата на  АКМИС системот покажа недоследности во користење на системот во Основниот Суд Скопје 1 и во Врховниот Суд, велат од министерството за правда.

Вангеловски во понеделник ќе одговори дали имало местење на судски предмети во Врховен суд

пред 2 часа - Start.mk - Македонија

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски во понеделник ќе одговори на обвинувањата на министерот за правда Билен Саљији, кој денеска обвини дека во Врховниот суд наместо случаен избор на судија се добивал очекуван избор на судија.

На рака и телефонски се делеле предмети во Кривичниот и Врховниот суд

пред 52 минути - 24 вести - Македонија

Делење предмети на рака, исклучување на судии од електронскиот систем само со јавување на претседателот, предмети кои никогаш...

Вангеловски во понеделник ќе одговори дали имало местење на судски предмети во Врховен суд

пред 2 часа - Вечер - Македонија

Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски во понеделник ќе одговори на обвинувањата на министерот за правда Билен Саљији, кој денеска обвини дека во Врховниот суд наместо случаен избор на судија се добивал очекуван избор на судија.

Судии по желба  злоупотреби на Акмис от

пред еден час - 24 вести - Македонија

На рака и телефонски се делеле предмети во Кривичниот и Врховниот су д, судии се избирале по желба - катастрофални злоупотреби...

Судии по желба  злоупотреби на Акмисот

пред еден час - 24 вести - Македонија

На рака и телефонски се делеле предмети во Кривичниот и Врховниот су д, судии се избирале по желба - катастрофални злоупотреби...

Наместо преку АКМИС системот предмети се делеле на рака

пред 2 часа - Телма - Македонија

Кој предмет кај кој судија ќе се падне не одлучувал компјутер по случаен избор туку претседателот на судот кој се јавувал во писарница.

Констатирани недоследности во Кривичен и во Врховен суд

пред 4 часа - МТВ 1 - Македонија

„Во Кривичниот и Врховниот суд во последните две години во најголем дел распределбата на предметите се одвивала со очекуван...

Над 800 предмети само во Кривичниот суд биле делени на рака на подобни судии

пред 4 часа - Канал 5 - Македонија

Ова се дел од забелешките од извештајот по контролите на електронското распоредување во Кривичниот, Апелациониот и во Врховниот суд.

Саљији Контролата на АКМИС системот во три суда покажа бројни неправилности

пред 4 часа - Канал 5 - Македонија

Ова е констатирано во извештајот на Работната група формирана од Министерството за правда за увид во примената на одредбите од Законот за судовите и Судскиот деловник во Основниот суд Скопје 1, Апелациониот суд Скопје и Врховниот суд.

На рака се делеле предмети во Кривичниот и Врховниот суд

пред 5 часа - Start.mk - Македонија

На рака се делеле предмети во кривичниот и врховниот суд, покажа извештајот на работната група на АКМИС – Автоматизиран информациски...

На рака се делеле предмети во Кривичниот и Врховниот суд

пред 5 часа - Вечер - Македонија

На рака се делеле предмети во кривичниот и врховниот суд, покажа извештајот на работната група на АКМИС – Автоматизиран информациски...

Судските предмети местени кај судии

пред 5 часа - Р.С. Европа - Македонија

Недоследна примена на АКМИС и непочитување на закони со што наместо случајна распределба на судски предмети се добивало очекуван...

На рака се делеле предмети во Кривичниот и Врховниот суд

пред 5 часа - Макфакс - Македонија

На рака се делеле предмети во кривичниот и врховниот суд, покажа извештајот на работната група на АКМИС – Автоматизиран информациски...

Истрага на АКМИС системот Судските предмети се делеле на рака во кривичниот и врховниот суд

пред 5 часа - Прес 24 - Македонија

По првиот дел од увидот за функционирањето АКМИС системот кое денеска го изврши Министерството за правда утврдено е дека предметите во Кривичен суд се делеле на рака.

Истрагата откри дека на рака се делеле судски предмети

пред 5 часа - +Инфо - Македонија

Првиот дел од увидот за функционирањето АКМИС системот кој го изврши контрола на Министерството за правда утврди дека предметите во скопска единица се делеле на рака.

Истрага откри дека на рака се делеле судски предмети

пред 5 часа - +Инфо - Македонија

Првиот дел од увидот за функционирањето АКМИС системот кој го изврши контрола на Министерството за правда утврди дека предметите во скопска единица се делеле на рака.

Колку судски предмети биле давани на рака

пред 6 часа - Канал 5 - Македонија

Контролите , кои паралелно во Кривичниот суд ги спроведуваше и СЈО, неофицијално покажаа дека имало подобни судии за одредени важни предмети .

Истрага за АКМИС системот Судските предмети се делеле на рака

пред 5 часа - A1on - Македонија

Првиот дел од увидот за функционирањето АКМИС системот кое го изврши Министерството за правда се утврди дека предметите во Кривичен суд се делеле на рака.

Бројни недоследности во АКМИС системот Рачна распределба на предмети и чести промени на годишните распореди за работа

пред 4 часа - Канал 77 - Македонија

Основниот суд Скопје 1 Скопје во рок од две години десет пат го променил годишниот план за работа. Само  лани во септември бил променет три пати.

Што крие АКМИС системот

пред 9 часа - 24 вести - Македонија

Во Министерството за правда денеска ќе бидат презентирани наодите констатирани по увидот во функционалноста на АКМИС системот.

Презентација на извештајот од проверката на АКМИС системот

пред 10 часа - МТВ 1 - Македонија

Во Министерството за правда ќе бидат презентирани наодите од увидот во функционалноста на информатичкиот систем и надзор над примената на одредбите од судскиот деловник во судовите.

АКМИС бил за украс  Кривичниот и Врховниот суд рачно распределувале предмети

пред 5 часа - Либертас - Македонија

Работната група на Министерството за правда констатирала бројни неправилности во работата на Кривичниот суд Скопје и на Врховниот суд во врска со користењето на АКМИ-системот (Автоматизиран компјутерски систем за управување со судски предмети).

Презентација на извештајот од проверката на АКМИС во судовите

пред 10 часа - Канал 5 - Македонија

На презентацијата ќе се обрати министерот за правда Билен Саљији. Работна група од Министерството за правда досега изврши проверки на АКМИС системите во Врховниот, Апелацискиот суд Скопје и во Кривичниот суд.

Презентација на извештајот од проверката на АКМИС во судовите

пред 11 часа - Прес 24 - Македонија

Во Министерството за правда денеска  ќе бидат презентирани наодите, односно недоследностите констатирани од увидот во функционалноста на информатичкиот систем и надзор над примената  на одредбите од Судскиот Деловник во судовите.

Презентација на извештајот од проверката на АКМИС во судовите

пред 12 часа - Сител - Македонија

Во Министерството за правда денеска  ќе бидат презентирани наодите, односно недоследностите констатирани од увидот во функционалноста на информатичкиот систем и надзор над примената  на одредбите од Судскиот Деловник во судовите.

Презентација на извештајот од проверката на АКМИС во судовите

пред 10 часа - A1on - Македонија

Во Министерството за правда денеска ќе бидат презентирани наодите, односно недоследностите констатирани од увидот во функционалноста на информатичкиот систем и надзор над примената на одредбите од Судскиот Деловник во судовите.

Презентација на извештајот од проверката на АКМИС во судовите

пред 11 часа - 24 вести - Македонија

Во Министерството за правда денеска ќе бидат презентирани наодите констатирани по увидот во функционалноста на АКМИС системот.

Денеска извештај  какви тајни крие системот АКМИС

пред 12 часа - DW - Македонија

Јавноста со огромен интерес го очекува Извештајот кој треба да открие дали судските предмети се распределувале електронски и по случаен избор или се давале на рака на „подобни судии“.

Конечно извештајот за АКМИС  дали и кој местел предмети во судовите

пред 11 часа - Нова ТВ - Македонија

Во Министерството за правда денеска  ќе бидат презентирани наодите, односно недоследностите констатирани од увидот во функционалноста на информатичкиот систем и надзор над примената  на одредбите од Судскиот Деловник во судовите.