logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Macedonia

Мицкоски: Имам сведочења од пратеници дека биле „обработувани“ од Јанева за уставните измени | МКД

МКД - пред: 26 мин

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за неделникот „Фокус“ тврди дека има сведочења од пратеници за тоа како специјалната јавна обвинителка Катица Јанева наводно ги „обработувала“ за да гласаат за уставните измени.

Алсат-М - пред: 1 час

За утре е закажана пленарната седница за разрешување на специјалната обвинителка, Катица Јанева, осомничена за вмешаност во случајот „Рекет“. Седница доаѓа само еден ден пред истекот на нејзиниот мандат, предвиден со законот за СЈО.

Независен - пред: 1 час

Фото: Б. Грданоски Пратениците на СДСМ на утрешната собраниска седница ќе го поддржат разрешувањето на Катица Јанева, но, не за незаконско, туку за нестручно и несовесно работење, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ „Сител“.

Фокус - пред: 3 часа

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за неделникот „Фокус“ тврди дека има сведочења од пратеници за тоа како специјалната јавна обвинителка Катица Јанева наводно ги „обработувала“ за да гласаат за уставните измени.

Република - пред: 50 мин

Пратениците на СДСМ на утрешната собраниска седница ќе го поддржат разрешувањето на Катица Јанева, но, не за незаконско, туку за нестручно и несовесно работење, рече премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ „Сител”. , истакна Заев.

ТВ21 - пред: 2 часа

Во матичната Комисија помина разрешувањето на Јанева. Опозицијата бараше да се одржи седницата за нејзиното итно разрешување. Како според Вас постапи претседателот на Собранието? -Мислам дека позадината на настојувањето на ВМРО-ДПМНЕ – што поскоро и ...

24 Вести - пред: 4 часа

Разрешувањето на притворената обвинителка Катица Јанева утре пред пратениците. Откако собранискиот спикер Талат Џафери, ги доби писмените согласности од сите политички партии, за утре ја закажа седницата на која пратениците треба да гласаат за ...

Канал5 - пред: 4 часа

Претседателот на Собранието, Талат Џафери седницата за разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева ја закажа за утре во 13 часот.. Постапката за разрешување на Јанева налага Парламентот да обезбеди дветринско мнозинство и Бадинтерово ...

Сител - пред: 5 часа

Седницата за разрешување на Катица Јанева ќе се одржи утре во 13 часот. Како што информираат од кабинетот на Џафери, тој веќе го потпишал решението за свикување на пленумот со само една точка на дневниот ред која со оглед на расположението кај ...

Телма - пред: 6 часа

По неколкудневно натегање, собранискиот спикер ја закажа седницата, на која се очекува, пратениците да одобрат разрешување на Катица Јанева. Утре попладне, специјалната јавна обвинителка ќе биде на дневен ред во Собранието.

Канал5 - пред: 6 часа

Претседателот на Собранието Талат Џафери за утре во 13 часот ја закажа собраниската седница на која единствена точка е разрешувањето на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. На 5 септември Комисијата за избори и именувања зад затворена врата ...

Нова ТВ - пред: 6 часа

Собранието утре во 13 часот ќе одржи седница за разрешување на специјалната јавно обвинителка Катица Јанева, откако Комисијата за избори и именување достави предлог за смена на Јанева поради нестручно и незаконито вршење на функцијата.

Алсат-М - пред: 7 часа

Претседателот на Сoбранието Талат Џафери за утре ја закажа пленарната седница со единствена точка на дневен ред – разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Седницата ќе почне во 13 часот.

Р.С.Европа - пред: 7 часа

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, го потпиша решението за свикување собраиска седница, утре во 13 часот, со една точка на дневниот ред - Разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, соопштија од прес-службата на Собранието.

365 - пред: 4 часа

Утре, во 13 часот – за тогаш е закажана пленарната седница на која единствена точка на дневен ред ќе биде разрешувањето на Катица Јанева од функцијата Специјален јавен обвинител. Закажувајќи ја седницата утре, собранискиот спикер Талат Џафери го ...

Вечер - пред: 6 часа

Постапката за разрешување на Јанева налага Парламентот да обезбеди двотретинско мнозинство и Бадинтерово гласање. Откако ќе се изгласа, предлогот за разрешување се доставува до Советот на јавни обвинители кој го финализира разрешувањето.

Н.Македонија - пред: 6 часа

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, за утре ја закажа седницата за разрешување на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. Мандатот како специјална обвинителка на Јанева и` завршува на 15 септември.

Press24 - пред: 6 часа

Претседателот на Сoбранието Талат Џафери за утре ја закажа пленарната седница со единствена точка на дневен ред – разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Седницата за разрешување на специјалната јавна обвинителка која е во ...

МКД - пред: 8 часа

Покрај тоа што пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ вчера согласно Деловникот побара итна седница со единствена точка на дневен ред разрешување на осомничената Катица Јанева, таква седница се уште нема.

Макфакс - пред: 7 часа

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, за утре ја закажа седницата за разрешување на Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева. Мандатот како специјална обвинителка на Јанева и завршува на 15 септември.

Република - пред: 3 часа

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во интервју за неделникот „Фокус“ тврди дека има сведочења од пратеници за тоа како специјалната јавна обвинителка Катица Јанева наводно ги „обработувала“ за да гласаат за уставните измени.

А1 On - пред: 7 часа

Претседателот на Собранието на Македонија, Талат Џафери за утре ја закажа седницата за разрешување на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Мандатот како специјална обвинителка на Јанева и завршува на 15 септември.

Фокус - пред: 9 часа

СДСМ и Зоран Заев и понатаму ја штитат осомничената Катица Јанева. Покрај тоа што Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ вчера согласно Деловникот побара итна седница со единствена точка на дневен ред разрешување на осомничената Катица Јанева, таква ...

Точка - пред: 6 часа

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, за утре ја закажа седницата за разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Мандатот како специјална обвинителка на Јанева ѝ завршува на 15 септември.

Канал5 - пред: 9 часа

СДСМ и Зоран Заев и понатаму ја штитат осомничената Катица Јанева. Покрај тоа што Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ вчера согласно Деловникот побара итна седница со единствена точка на дневен ред разрешување на осомничената Катица Јанева, таква ...

+инфо - пред: 7 часа

Претсeдателот на Собраниео Талат Џафери за утре во 13 часот закажа седница со единсвена точка на дневниот ред – разрешување на осомничената обвинителка Катица ...

Пулс24 - пред: 6 часа

Претседателот на Сoбранието, Талат Џафери за утре во 13:00 часот ја закажа пленарната седница со единствена точка на дневен ред – разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е во притвор за “Рекет“.

Либертас - пред: 7 часа

Претседателот на Сoбранието Талат Џафери за утре ја закажа пленарната седница со единствена точка на дневен ред – разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Седницата ќе почне во 13 часот.

Телма - пред: 9 часа

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски денеска ги повтори барањата на неговата партија дека е потребно итно да се одржи собраниска седница за разрешување на Јанева.

360 степени - пред: 7 часа

Претседателот на СОбранието Талат Џафери за утреч ја закажа пленарната седница со единствена точка на дневен ред – разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Седницата ќе почне во 13 часот.

Локално - пред: 7 часа

Претсeдателот на Собранието, Талат Џафери за утре во 13 часот закажа седница со единствена точка на дневниот ред – разрешување на осомничената обвинителка Катица Јанева. ВМРО – ДПМНЕ вчера бараше итна седница за разрешување на Јанева за да може ...

ТВ21 - пред: 7 часа

Парламентарното мнозинство и Талат Џафери одбија да свикаат итна седница за разрешување на Катица Јанева, на барањето кое го испратија од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ. „СДСМ и Зоран Заев очајно на секој начин пробуваат да ја спасат Катица ...

Мета - пред: 7 часа

Претсeдателот на Собранието, Талат Џафери за утре во 13 часот ја закажа седницата за разрешување на осомничената обвинителка Катица Јанева, со единствена точка на дневниот ред. Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска обвини дека парламентарното ...

ТВ21 - пред: 6 часа

„Предлог за разрешување на јавниот обвинител за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконско следење на комуникациите“, е единствената точка на дневен ред на утрешната пленарна седница која итно ја закажа Талат ...

1tv - пред: 7 часа

Претседателот на Сoбранието Талат Џафери за утре во 13 часот ја закажа пленарната седница со единствена точка на дневен ред – разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Постапката за разрешување на Јанева налага Парламентот да ...

Слободен Печат - пред: 7 часа

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, штотоуку го питпишал решението на кое ќе се дискутира за разрешување на јавниот обвинител. Утре во 13.00 часот ќе се одржи седница во Собранието, на која ќе се одлучува за ...

Независен - пред: 7 часа

Претседателот на Собранието, Талат Џафери само што го потпиша решението за свикување Седница утре во 13 часот, со единствената точка на дневен ред-разрешување на осомничената обвинителка Катица ...

Нетпрес - пред: 7 часа

Претседателот на Собранието, Талат Џафери ја закажа седницата за разрешување на Катица Јанева од функцијата Специјален јавен обвинител. Почетокот на седницата е закажан за 13 часот утре. Претходно, при комисиска расправа беше донесена едногласна ...

Вечер - пред: 7 часа

Имам деловничка обврска да закажам седница за разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, затоа што предлогот е утврден на собраниската комисија за избори и именување, вели претседателот на Собранието Талат Џафери во изјава за ...

Expres - пред: 5 часа

За утре во 13 часот е закажана пленарната седница на Собранието со единствена точка на дневен ред – разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева. Комисијата за избори и именувања минатата недела едногласно одлучи да му предложи на ...

А1 On - пред: 9 часа

„СДСМ и Зоран Заев и понатаму ја штитат осомничената Катица Јанева. Покрај тоа што Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ вчера согласно Деловникот побара итна седница со единствена точка на дневен ред разрешување на осомничената Катица Јанева, таква ...

+инфо - пред: 9 часа

Пратениците од опозициската ВМРО – ДПМНЕ денеска уште еднаш апелираa до пратениците од парламентарното мнозиснтво да престанат „со купување на време и со тактизирање“ и веднаш да биде разрешена осмничената Катица Јанева со цел да се остави простор ...

Макфакс - пред: 9 часа

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски во собранискиот прес-центар изјави дека СДСМ и Зоран Заев и понатаму ја штитат Катица Јанева. „Покрај тоа што пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ вчера согласно Деловникот побара итна ...

Press24 - пред: 10 часа

Секој што се огрешил пред законот и сторил кривично дело низ една фер транспарентна судска постапка треба да биде докажано и да има осудителна или ослободителна пресуда. Секој политичар што се одлучил да се заканува, да притиска новинари, медиуми ...

Expres - пред: 6 часа

Во сатирична порака професорката Гордана Силјановска го коментира однесувањето на специјалната обвинителка Катица Јанева и реакцијата на Јавното обвинителство и власта на нејзините барања испратени од Шутка.

Алсат-М - пред: 12 часа

Јавното обвинителство и Љубомир Јовевски не можат да постапуваат по наредби на осомничената Јанева. Јовевски не смее да прима наредби од лице во притвор, реагираат преку соопштение од опозициската ВМРО-ДПМНЕ.

+инфо - пред: 10 часа

Претседателот на Собранието Талат Џафери е под силен притисок од владејачката партија на Зоран Заев колку што може подолго да го оддолжува разрешувањето на осомничената обвинителка на СЈО Катица Јанева која е во притвор поради аферата „Рекет“,велат ...

Нетпрес - пред: 9 часа

СДСМ и Зоран Заев и натаму ја штитат осомничената Катица Јанева, ова денеска преки изјава до јавноста го истакна Никола Мицевски координатор на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во собранието.

PressingTV - пред: 7 часа

Собранискиот спикер Талат Џафери за утре во 13 часот ја закажа седницата за разрешување на специјалната обвинителка, Катица Јанева, информираат од Кабинетот на Џафери. Постапката за разрешување на Јанева налага Парламентот да обезбеди дветринско ...

Точка - пред: 9 часа

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, во собранискиот прес-центар изјави дека СДСМ и Зоран Заев и понатаму ја штитат Катица Јанева. „Покрај тоа што пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ вчера согласно Деловникот побара итна ...

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO