Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Николоски: Ковачевски се смее кога пред негови очи и уши се понижува Македонија

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вели дека на понижувањата им нема крај откако беше објавено видео на кое премиерот Димитар Ковачевски се смее на коментарот „идната западна Бугарија“, а кој се однесува на Македонија.

-Еди Рама државата ни ја нарекува ,,идна западна Бугарија” , а премиерот Ковачевски се смее слатко! Тоа што го кажува Рама значи дека Македонија ќе биде окупирана од Бугарија и ќе стане ,, западна Бугарија”. И на тоа првиот човек на Македонија која се понижува пред негови очи и уши од Еди Рама слатко се смее! Се смее! Какво понижување, какво газење на се што е Македонија! ОСТАВКА ВЕДНАШ. И ве повикувам сите за една недела од денес да ни се приклучите на ГОЛЕМИОТ СЕНАРОДЕН МИТИНГ за рушење на оваа ненародна Влада која ја понижува МАКЕДОНИЈА! 18ти ЈУНИ СИТЕ ПРЕД ВЛАДА! ОСТАВКА И ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ, вели Николоски.