Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Отворена истрага против четири фудбалери на ПСЖ (ВИДЕО)

ПСЖ славеше против Олимпик Марсеј со 4-0, а по натпреварот се случи инцидент кој ја натера дисциплинската комисија да отвори истрага.

Истрагата е отворена против четири ѕвезди на ПСЖ, а тоа се Ашраф Хакими, Коло Муани, Лајвин Курзава и Осман Дембеле.

Овие фудбалери учествуваа во пеење песни против фудбалерите на Марсеј, па сега се во опасност да заработат сериозни казни.

Hakimi, kurzawa, dembele, kolo muani @LFPfr pic.twitter.com/eMrJygycWv

— Kondogbiste (@BastienOlympien) September 26, 2023