logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Macedonia

По викендот нова цена на бензинот и дизелот во Македонија

Регулаторна Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник и овој донесе одлука за промена на цените на бензинот и дизелот во Македонија.

Бензинот поскапе половина денар, а дизелот се намали за истиот износ или половина денар и почна да се продава по овие цени.

Еуросупер БС 95 е сега 69 денари, додека Еуросупер БС 98 71 денари за литар, а од друга страна Дизелот се продава за 61 денари по литар.

Новата цена на екстра лесното масло за домаќинство е 50,50 денари литар.

Останува да видиме каква цена на нафтените деривати ќе одреди утре РКЕ.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO