Macedonia
This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Почнува гласањето за локалните избори, се изјаснуваат болните, немоќните, лицата со Ковид-19, затворениците | Бизнис Вести

Бизнис Вести - тукушто објавено

Гласањето на Локалните избори 2021 започнува денеска со изјаснувањето на болните, немоќните и лицата со Ковид-19 и во самоизолација чии пријави се прифатени од општинските изборни комисии, затворениците, лицата во притвор, во старските домови и ...

ТВ21 - пред: 7 часа

Од ноќеска на полноќ започнува изборниот молк, кој ќе трае до 19 часот на 17 октомври (недела). Во текот на 20 дневната кампања за овие локални избори, која почна на 27 септември, партиите и коалициите имаа можност да ја претстават својата понуда ...

Сител - пред: 16 часа

Седмите локални избори во земјата ќе се одржат во недела, а утре гласаат болните и немоќните, лицата со Ковид-19 и во самоизолација, затворениците, лицата во притвор, во старските домови и внатрешнораселените лица.

Слободен Печат - пред: 16 часа

Седмите локални избори во земјата ќе се одржат во недела , а утре гласаат болните и немоќните, лицата со ковид-19 и во самоизолација, затворениците, лицата во притвор, во старските домови и внатрешнораселените лица.

ТВ21 - пред: 16 часа

Седмите локални избори во земјата ќе се одржат во недела, а утре гласаат болните и немоќните, лицата со Ковид-19 и во самоизолација, затворениците, лицата во притвор, во старските домови и внатрешнораселените лица.

Нова ТВ - пред: 15 часа

Пријавени да гласаат ден порано од останатите поради здравствени причини, за Локалните избори, седми по ред, кои ќе се одржат в недела, се и 476 лица со ковид-19 и лица во изолација. Посебно од оваа бројка, пријавени се 7921 болни и изнемоштени лица.

24Инфо - пред: 16 часа

Седмите локални избори во земјата ќе се одржат во недела, а утре гласаат болните и немоќните, лицата со Ковид-19 и во самоизолација, затворениците, лицата во притвор, во старските домови и внатрешнораселените лица.

Press24 - пред: 16 часа

Седмите локални избори во земјата ќе се одржат во недела, а утре гласаат болните и немоќните, лицата со Ковид-19 и во самоизолација, затворениците, лицата во притвор, во старските домови и внатрешнораселените лица.

Канал5 - пред: 16 часа

Седмите локални избори во земјата ќе се одржат во недела, а утре гласаат болните и немоќните, лицата со Ковид-19 и во самоизолација, затворениците, лицата во притвор, во старските домови и внатрешнораселените лица.

Курир - пред: 7 часа

Општинските изборни комисии ги прифатиле барањата на 7921 болно или немоќно лице да гласаат во своите домови, како и на 476 лица во самоизолација или домашен карантин поради Ковид – 19, информираат од ДИК за МИА.

Centar - пред: 7 часа

Општинските изборни комисии ги прифатиле барањата на 7921 болно или немоќно лице да гласаат во своите домови, како и на 476 лица во самоизолација или домашен карантин поради Ковид – 19, информираат од ДИК за МИА.

Република - пред: 7 часа

Општинските изборни комисии ги прифатиле барањата на 7921 болно или немоќно лице да гласаат во своите домови, како и на 476 лица во самоизолација или домашен карантин поради Ковид – 19, информираат од ДИК за МИА.

Нетпрес - пред: 7 часа

Општинските изборни комисии ги прифатиле барањата на 7921 болно или немоќно лице да гласаат во своите домови, како и на 476 лица во самоизолација или домашен карантин поради коронавирусот.

ТВ21 - пред: 20 мин

Седмите локални избори во земјава ќе се одржат утре, а денес гласаат болните и немоќните, лицата кои се инфицирани со ковид-19 или се во изолација, затворениците, лицата во притвор, во старски домови и внатрешнораселени лица.

4NEWS - пред: 18 мин

Седмите локални избори во земјава ќе се одржат утре, а денес гласаат болните и немоќните, лицата кои се инфицирани со ковид-19 или се во изолација, затворениците, лицата во притвор, во старски домови и внатрешнораселени лица.

Кумановски м. - пред: 18 часа

Во текот на утрешниот ден право на глас ќе имаат болни и изнемоштени лица, како и ковид-позитивните граѓани и затвореници низ целата држава. На подрачјето на Куманово утре ќе гласаат вкупно 109 болни и изнемоштени граѓани и 49 лица позитивни на ...