Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Пожар кај кривопаланечкото село Градец, гори сува трева и борова шума | 24Инфо

24Инфо - тукушто објавено

Сува трева и борова шума од рано утринава гори кај селото Градец каде од 06:50 часот интервенираат пожарникарите од Крива Паланка, информира Центарот за управување со кризи. Оттаму апелираат до граѓаните да се воздржат од палење огнови на отворено и ...

Кумановските пожарникари гаселе десет пожари во села и приградски населби во Кумановско, соопштија денеска од Регионалниот центар за управување со кризи Куманово. Сува трева и стрништа гореле во липковско Никуштак, по што интервенирале во блиското ...

Кумановските пожарникари гаселе десет пожари во села и приградски населби во Кумановско, соопштија денеска од Регионалниот центар за управување со кризи Куманово. Сува трева и стрништа гореле во липковско Никуштак, по што интервенирале во блиското ...

А1 On - тукушто објавено

Сува трева и борова шума од рано утринава гори кај селото Градец каде од 6.50 часот интервенираат пожарникарите од Крива Паланка, информира Центарот за управување со кризи. Оттаму апелираат до граѓаните да се воздржат од палење огнови на отворено и ...

+инфо - тукушто објавено

Според информациите на ЦУК, во текот на вчерашниот ден се изгаснати 33 пожари. Сува трева и борова шума од рано утринава гори кај селото Градец, а на местото интервенираат пожарникарите од Крива Паланка, информира Центарот за управување со кризи.