Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Пријовиќ пее и плаче: Со емотивен говор кон нејзината мајка го започна концертот во преполна Арена

Пејачката Александра Пријовиќ вечерва го одржува првиот солистички концерт од трите закажани во Старк Арена. На нејзиниот концерт пристигнаа голем број познати личности меѓу кои: Светлана Цеца Ражнатовиќ, Игор Паниќ попознат како Нучи, Сузана Јовановиќ, Милица Јокиќ, Маја Беровиќ, како и многу други.

Пејачката го отвори својот концерт со својот прв голем хит наречен „За нас касно е“, по што почна да плаче и се сврте кон мајка си.

-Мамо, се сеќаваш ли кога пред 15 години поминавме покрај Арената за прв пат и кога ти кажав како би сакала еден ден да пеам овде. Тогаш изгледаше многу далечно, но погледни ме сега. Мамо, знам дека и ти плачеш, низ солзи рекла пејачката.

Таа блескаше во прекрасен жолт фустан со кристали, кој одлично и прилегаше, а освен што го истакна бујното деколте, Александра имаше и длабок шлиц.

FOTO: E-STOCK/NATAŠA RAJAKOVIĆ