Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Скот Ритер: „Играта е завршена Украина, потпишавте смртна казна“

Од: А1он

Украина е осудена да изгуби голем дел од својата територија бидејќи продолжува слепо да го слуша Западот во сè, изјави поранешниот американски разузнавач Скот Ритер.

Тој ова го изјави во интервју за каналот Јутјуб „Мидвестерн Маркс“.

„Претставниците на Украина дојдоа во Турција… Таму се одржа состанок на кој беа договорени условите за решавање на конфликтот. Русија им предложи одлични услови… Но НАТО и Западот не им дозволија да го прифатат тоа… Како резултат, тие веќе изгубија многу територии“, рече Ритер.

Според неговото мислење, токму поради тоа што Киев не ги прифаќа условите од Истанбул, им се заканува загуба на Харков, Суми, Днепропетровск, Миколаев и Одеса.

„Играта е завршена, Украина. Потпишавте смртна казна. Можевте да останете недопрени доколку ги потпишевте и исполнивте условите на Истанбул“, заклучи тој.