Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

„Слаткото момче стана ментално болна и вознемирувачка личност“ – Елтон Џон со скандалозни изјави за Мајкл Џексон

Во биографската книга „Јас: Елтон Џон“, легендарниот пејач го нарече Мајкл Џексон „ментално болна и вознемирувачка личност“.

Елтон Џон напиша шокантна биографија полна со незгодни и скандалозни детали од светот на шоу-бизнисот, додека во еден дел особено го „разобличи“ Мајкл Џексон.

-Го познавам Мајкл од 13 или 14 години. Тој беше најслаткото дете што можете да го замислите. Но, во одреден момент во годините што следеа, тој почна да се одвојува од светот и реалноста, како што тоа го правеше Елвис Присли, напишал Елтон Џон во својата автобиографија, пренесуваат медиумите.

Елтон во книгата зборува и за зависноста на Џексон од лекови против болки.

-Господ знае што му се случуваше во главата, а и самиот Бог знае со какви лекови на рецепт го наполнија. Секој пат кога го гледав во неговите подоцнежни години, се враќав мислејќи дека кутриот тотално ги изгубил нервите. Тоа не го мислам на лесниот позитивен начин. Беше навистина ментално болна, вознемирувачка личност, напишал познатиот пејач.

Кога излезе документарниот филм „Leaving Neverland“, кој ги истражуваше несоодветните односи на Џексон со децата и го обвини за сексуална злоупотреба, Елтон го игнорираше и рече:

„Изгледаше како да не знае како да се однесува во друштво на возрасни“ – опишал пејачот за Мајкл Џексон.

Автобиографијата вклучува голем број други анегдоти, вклучително и организирање вечера на која Силвестер Сталоне и Ричард Гир за малку ќе се скараа поради принцезата Дијана, дружењето со кралицата, неговото расправија со Тина Тарнер и неговиот тежок однос со неговата мајка.