logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Macedonia

(Видео) Ацевски: Груевски не може да се испере, неговото обезбедување го уби Нешковски, а Јанкуловска го криеше | 1tv

1tv - пред: 23 мин

-Деновиве јавноста гледа како оние што се обидоа да прикријат убиството на Мартин Нешковски поради полициска бруталност, на дрзок и безобразен начин, преку извртување на вистината, се обидуваат да се исперат за своите злодела.

Фокус - пред: 4 часа

Пратеникот, Антонио Милошоски, откако доби одговор од Канал 5 за неговите прозивки поврзани со „бомбата“ од 12 минути која ја објави Ел Чека, од целосниот разговор меѓу Никола Груевски и Гордана Јанкуловска, сега ја прозива ТВ Телма.

Република - пред: 5 часа

Пратеникот Антонијо Милошоски, кој претходно ја повика телевизијата Канал 5 да ги искористи блиските релации со Владата и во име на вистината да истражува за убиството на Мартин Нешковски и вмешаноста на тогашните премиер и министерка за внаатрешни ...

Денешен - пред: 17 часа

Дарко ЈАНЕВСКИ Неколку дена срамен молк ја обвива државата по објавување на целосниот разговор меѓу Никола Груевски и Гордана Јанкуловкса и останатите по убиството на Мартин Нешковски. Молчат сите, залиени им се устите, освен префрлувањата кои тука ...

Канал5 - пред: 20 часа

Господине Антонио Милошоски ние го слушаме гласот на нашите гледачи, макар биле и партиски војници, па затоа го прифаќаме Вашиот предизвик. Еве во име на јавниот интерес Ве замолуваме да одговорите на овие прашања: 1.

Курир - пред: 18 часа

Откако Шеќерим Ахмети попознат како Ел Чека објави аудио разговор помеѓу Никола Груевски и Гордана Јанкуловска во врска со загинувањето на Мартин Нешковски во 2011 година, во јавноста настана голема бура.

А1 On - пред: 22 мин

Деновиве јавноста гледа како оние што се обидоа да прикријат убиството на Мартин Нешковски поради полициска бруталност, на дрзок и безобразен начин, преку извртување на вистината, се обидуваат да се исперат за своите злодела, изјави на денешната ...

Груевски нема да успее да се испере од фактот дека неговата тогашна вмро-мвро контрoлирана полиција го уби Мартин Нешковски во 2011 година. Да, луѓето од неговото обезбедување го убија Мартин бидејќи тој сакал да се приближи до бината до која токму ...

„Не заборавајте дека заради Заевата “бомба” за Нешковски, која е така составена да остави сосема поинаков впечаток за вмешаност на Груевски во целата работа (тој разговор е единствен кој Груевски го поврзува со случајот), а сега ја слушаме ...

Либертас - пред: 4 часа

Пратеникот, Антонио Милошоски, откако доби одговор од Канал 5 за неговите прозивки поврзани со „бомбата“ од 12 минути која ја објави Ел Чека, од целосниот разговор меѓу Никола Груевски и Гордана Јанкуловска, сега ја прозива ТВ Телма.

Премиерот Заев објавил само еден дел од телефонскиот разговор меѓу Груевски и Јанкуловска за случајот Мартин Нешковски. Целата верзија на разговорот која Ел Чека прво ја објави а потоа ја избриша од социјалните мрежи фрла комплетно ново светло врз ...

Дали новата, целосна снимка од разговорот меѓу Груевски и Јанкуловска, фрла ново светло на случајот со убиството на Мартин Нешковски? Експремиерот во новиот стус на ФБ од Будимпешта напиша дека таа е доказ дека Заев манипулирал со јавноста и ...

Поранешниот премиер, Никола Груевски, кој ужива политички азил во Будимпешта, доцна синоќа повторно се огласи преку својот Фејсбук профил, обвинувајќи дека актуелниот премиер Зоран Заев манипулирал со јавноста кога ја објавил „бомбата“ за Мартин ...

Премиерот Зоран Заев вели дека не знаел оти објавениот разговор меѓу Груевски и Јанкуловска за убиството на Мартин Нешковски не е целосен. Тој по денешната посета на археолошкиот локалитет Стоби изјави дека објавената содржина на бомбата била ...

Откако на профилот на Ел Чека беше објавена нова „бомба“ на која разговараат тогашниот премиер Никола Груевски и министрката за внатрешни Гордана Јанкулоска за убиството на Мартин Нешковски – а телефонскиот разговор од прфилот на Ел Чека е веќе ...

Нетпрес - пред: 3 часа

Пратеникот Антонијо Милошоски, кој претходно ја повика телевизијата Канал 5 да ги искористи блиските релации со Владата и во име на вистината да истражува за убиството на Мартин Нешковски и вмешаноста на тогашните премиер и министерка за внаатрешни ...

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Доцна синоќа на Фејсбук, експремиерот во бегство/азил – Никола Груевски, сподели статија од нему омилениот, се чини, портал „Инфомакс“, во која е реобјавена „нова“ снимка од телефонскиот разговор меѓу Груевски и тогашната министерка за внатрешни ...

Над 12 минути трае снимениот разговор меѓу поранешната министерка Гордана Јанкуловска и екс премиерот Никола Груевски за убиството на Мартин Нешкоски. Дел од оваа снимка беше презентирана од страна на Зоран Заев, во време кога се објавуваа снимените ...

Откако на социјалните мрежи се објави комплетната снимка од телефонскиот разговор помеѓу поранешниот премиер, Никола Груевски и екс министерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска за убиството на Мартин Нешковски, премиерот Зоран Заев кој ...

Бившиот премиер, актуелен осуденик во бегство и политички азилант, Никола Груевски, преку Фејсбук упати критики и обвинувања до владејачката СДСМ и премиерот Заев за манипулација со снимките од „бомбите“ за Мартин Нешковски, Никола Младенов и ...

Најпрво сите знаеме, цела македонска јавност знае дека Никола Груевски не треба да пишува статуси на фејсбук од Будимпешта и да се слика со старлети, туку треба да се врати во државата и да си ја одлежи казната затвор согласно правосилната судска ...

Роберт Милески кој учествуваше во протестите против Владата на Никола Груевски ја прокоментира новата “бомба” од Ел Чака, која дава ново светло за убиството на Мартин Нешковски и протестите што ги предизвика таа аудиоснимка. напиша Милески.

Република - пред: 2 часа

Новинарот Дарко Јаневски во колумна за Денешен весник пишува дека неколку дена владее срамен молк по објавување на целосниот разговор меѓу Никола Груевски и Гордана Јанкулоска по убиството на Мартин Нешковски.

24Инфо - пред: 20 часа

Канал5: Каде беше Милошоски кога се случи убиството на Мартин Нешковски!? Господине Антонио Милошоски ние го слушаме гласот на нашите гледачи, макар биле и партиски војници, па затоа го прифаќаме Вашиот предизвик.

Centar - тукушто објавено

– Деновиве јавноста гледа како оние што се обидоа да прикријат убиството на Мартин Нешковски поради полициска бруталност, на дрзок и безобразен начин, преку извртување на вистината, се обидуваат да се исперат за своите злодела.

Груевски нема да успее да се испере од фактот дека неговата тогашна вмро-мвро контрoлирана полиција го уби Мартин Нешковски во 2011 година. Да, луѓето од неговото обезбедување го убија Мартин бидејќи тој сакал да се приближи до бината до која токму ...

Скопје1 - пред: 4 часа

Пратеникот, Антонио Милошоски, откако доби одговор од Канал 5 за неговите прозивки поврзани со „бомбата“ од 12 минути која ја објави Ел Чека, од целосниот разговор меѓу Никола Груевски и Гордана Јанкуловска, сега ја прозива ТВ Телма.

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов на новинарско прашање како го коментира најновиот статус на фејсбук на екс премиерот и бегалец од правдата Никола Груевски, кој вели дека за време на проектот „Вистината за Македонија“, биле ...

Centar - пред: 20 часа

Господине Антонио Милошоски ние го слушаме гласот на нашите гледачи, макар биле и партиски војници, па затоа го прифаќаме Вашиот предизвик. Еве во име на јавниот интерес Ве замолуваме да одговорите на овие прашања: 1.

Партиската полиција на Груевски го уби Мартин Нешковски во 2011 година! Груевски нема да успее да се испере од фактот дека неговата тогашна вмро-мвро контрoлирана полиција го уби Мартин Нешковски во 2011 година.

Сето тоа што сум го знаел и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Никола Груевски не треба да пишува статуси на „Фејсбук“ од Будимпешта и да се слика со старлети, туку треба да се врати во државата и да си ја одлежи казната затвор согласно правосилната судска пресуда.

Либертас - пред: 19 часа

Господине Антонио Милошоски ние го слушаме гласот на нашите гледачи, макар биле и партиски војници, па затоа го прифаќаме Вашиот предизвик. Еве во име на јавниот интерес Ве замолуваме да одговорите на овие прашања: 1.

Фејсбук статус на Марјан Забрчанец, советник на премиерот Зоран Заев: Партиската полиција на Груевски го уби Мартин Нешковски во 2011 година! Груевски нема да успее да се испере од фактот дека неговата тогашна вмро-мвро контрoлирана полиција го уби ...

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов по прашање на новинар на денешната прес конференција го искоментира најновиот статус на фејсбук на екс премиерот Никола Груевски, кој вели дека за време на проектот „Вистината за Македонија”, биле пуштени само ...

iPortal - пред: 18 часа

Господине Антонио Милошоски ние го слушаме гласот на нашите гледачи, макар биле и партиски војници, па затоа го прифаќаме Вашиот предизвик. – велат од Канал5. Еве во име на јавниот интерес Ве замолуваме да одговорите на овие прашања: 1.

Забрчанец: Партиската полиција на Груевски го уби Мартин, илјадници протестираа 4 години пред бомбите Партиската полиција на Груевски го уби Мартин Нешковски во 2011 година! Груевски нема да успее да се испере од фактот дека неговата тогашна ...

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Најпрво сите знаеме, цела македонска јавност знае дека Никола Груевски не треба да пишува статуси на фејсбук од Будимпешта и да се слика со старлети, туку треба да се врати во државата и да си ја одлежи казната затвор согласно правосилната судска ...

Фокус - пред: 17 часа

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски и телевизијата Канал 5 се „скараа“, односно откако Милошоски на фејсбук ја прозва телевизијата, каде била да известува за убиството на Нешкоски, тие го прашаа зошто владата од која бил дел, правела обиди да ...

Бриф - пред: 16 часа

Груевски нема да успее да се испере од фактот дека неговата тогашна вмро-мвро контрoлирана полиција го уби Мартин Нешковски во 2011 година. Да, луѓето од неговото обезбедување го убија Мартин бидејќи тој сакал да се приближи до бината до која токму ...

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Костадин Костадинов, пратеникот на СДСМ го коментираше најновиот статус на фејсбук на екс премиерот Никола Груевски, кој вели дека за време на проектот “Вистината за Македонија”, биле пуштени само одделни исечоци од целосните снимки кои одговараат ...

Скопје1 - пред: 17 часа

Откако Милошоски на фејсбук ја прозва телевизијата Канал 5, каде била да известува за убиството на Нешкоски, тие го прашаа зошто владата од која бил дел, правела обиди да го заташка случајот.

Сето тоа што сум го знаел, и сум го објавил на еден транспарентен начин, секојпат кажувајќи за сите детали, рече премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање за објавениот аудио разговор во врска со убиството на Мартин Нешковски.

Портпаролот и пратеник на СДСМ, Костадин Костадинов одговарајќи на новинарско прашање вели дека Новата снимка потврди дека Груевски и Јанкуловска го криеле убиството на Нешковски. „Најпрво сите знаеме, цела македонска јавност знае дека Никола ...

Република - пред: 5 часа

Во 2015 година, ТВ Канал 5 слабо известуваше за убиството на Мартин Нешковски, а после објавата на “бомбата” од Зоран Заев, во траење од 3 минути. Една угледна новинарка, тогаш вработена во Канал 5, а сега во друга телевизија, кажа дека тогаш од МВР ...

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO