Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

ВИДЕО: „Тенкот“ на Лука Дончиќ привлекува големо внимание во САД

Еден од најдобрите НБА играли, Лука Дончиќ пристигна во САД по обврските кои во текот на летото ги имаше Словенија на Мундобаскетот. Ѕвездата на Далас повторно се најде во центарот на вниманието поради „тенкот“ кој го вози во Америка.

Миленичето на Дончиќ е „Apocalypse Hellfire 6×6 Super Truck“, кој го произведува „Jeep“. Тој има 850 коњски сили, 100 км на час може да дистигне за 3,7 секунди. Низ светот до сега се продадени само 150 вакви автомобили, а еден од нив е во сопственост на Словенецот.

Good morning, MFFLs! We’re baaaaack 🙌#MFFL pic.twitter.com/S7TEcOual1

— Dallas Mavericks (@dallasmavs) September 27, 2023