Select countries

00:00 Влада: Имаме нова стратегија за реформа на јавната администрација
00:00 Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Уставот и недостоинствено решение за името
00:00 Како дете доживеала несреќа и никогаш не се шминкала, кога шминкерот завршил, солзите сами потекле (ВИДЕО)
00:00 Мицкоски: Законот за јазици е антиуставен и неприменлив
00:00 Панајотопулос: Не знам зошто чекале, ако ги имавме тие два часа, планинарите можеби ќе беа живи
00:00 Ердоган: Први го признавме уставното име на Македонија и не мрдаме од тоа
00:00 Меси конечно му даде гол на Челси и ја спаси Барса од пораз на „Стемфорд Бриџ“ (ВИДЕО)
00:00 Забранети посети на Детската Клиника
00:00 Снег во Македонија вечерва - каде вее во моментов
00:00 Владата побара да се разгледа потребата од жичница од Козле до Средно Водно
00:00 ВМРО-ДПМНЕ: Трошокот за двајцата нови потпретседатели на Собранието е 8.000 евра
00:00 „Метаноја“ ја промовираше збирката раскази „Животот е... убав“ од Коста Милков
00:00 Хуманитарна катастрофа во Конго: масовни прогони, убиства и силувања (ВИДЕО)
00:00 Денес е сон на секоја жена, но погледнете како изгледал Бали Бег на почетокот на кариерата
00:00 Абас повика на мировна конференција за Блискиот Исток
00:00 Стар човек на седумдесет години заминал на нудистичка плажа...
00:00 Нов скандал со штитенички на домот „25 мај“ – уште две трудни малолетнички (MK News)
00:00 Ердоган по средбата со Иванов: Ќе умреме, но не отстапуваме од одлуката за признавање на уставото име на Македонија
00:00 Владата предложи нов закон за бесплатна правна помош
00:00 Ќе се бришат од регистарот сите незаконски запишани споменици и објекти од „Скопје 2014“
00:00 Се заканувал дека ќе ги убие социјалните службенички – му била укината помошта поради фалс документи
00:00 Собранието повторно се активира (Алфа)
00:00 Во четврток нова промена на времето
00:00 Просириските владини сили влегоа во Африн за да им помогнат на Курдите (ВИДЕО)
00:00 Ахмети до Пломп: ДУИ поттикнува брзо решавање на спорот за името
00:00 Мисовски, Ташевска Ременски и Мемеди избрани за потпретседатели на Парламентот
00:00 Мисовски, Ташевска-Ременски и Мемеди избрани за потпретседатели на Собранието
00:00 Нема подобрување - во четврток нова промена на времето
00:00 Усвоена Националната стратегија за развој на културата 2018-2022
00:00 Забрана за посета на сите одделенија на Клиниката за детски болести
00:00 МВР со детали за сообраќајката попладнево кај „Александар Палас“ - две лица итно однесени во болница
00:00 Македонија прва во регионот, втора во Европа по смртност на новороденчиња
00:00 Хокеарите на Финска и Германија се последните четвртфиналисти
00:00 ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да ја повлече скандалозната Програма, Алаѓозовски се обиде да ја дефокусира јавноста
00:00 Директорка на училиште незаконски вработила воспитувачка
00:00 Уште две малолетни девојчиња од „25 Мај“ бремени
00:00 Лавров утре во посета на Словенија и Србија
00:00 ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Додека народот врзува крај со крај, прилепските директори поставени од СДС се луксузираат
00:00 Фото: Страшна несреќа кај Александар Палас - автомобилите превртени, има повредени
00:00 „Ако не гласате на изборите, Русија ќе стане земја на хомосексуалци и црнци“ (ВИДЕО)
00:00 Политички консултации меѓу делегации од македонското и швајцарското МНР
00:00 Иванов-Јилдерим: Поканата за НАТО поттик за реформите и безбедноста
00:00 СЗО со алармантни податоци: Морбилите се шират низ Европа
00:00 Охриѓанец на Инстаграм објавил експлицитни слики од 18-годишна девојка
00:00 Роса Школи за родителство – современ начин за справување со сите предизвици на идните родители
00:00 Бившиот српски претседател Тадиќ: Ако не штити, државата е соучесник во злосторството
00:00 Повеќе патници во меѓународниот патнички превоз, помалку во градскиот
00:00 Американците на интернет постираат снимки на кои ги уништуваат своите пушки (ФОТО+ВИДЕО)
00:00 Тетовчанец се возел со пушка - полицијата веднаш го привела
00:00 Македонија ќе извезува експертски вештини
00:00 СДСМ не ја исклучува можноста да коалицира со ДУИ и БЕСА
00:00 Бремени две девојчиња од домот „25 мај“- МТСП вели дека нема знаци на злоставување
00:00 Кај „Александар Палас“ се превртеа две возила (ФОТО)
00:00 Петмина членови на ДИК добија едногодишна апанажа
00:00 Ердоган: Во следните денови ќе започне опсадата на Африн
00:00 Полицијата под будното око на граѓаните
00:00 Соработник на Нетанјаху ѝ нудел функција на судијка за да затвори случај против сопругата на израелскиот премиер
00:00 Влегле со пиштоли и зеле 150.000 денари од казино во Центар
00:00 Мицкоски за „Вечер“: Животот што го најавуваше СДСМ остана само на хартија
00:00 15-годишна штитеничка абортирала, другата одлучила да го роди бебето
00:00 СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ наместо за Универзална сала потроши милиони евра за лажен барок
00:00 За мечот Вардар - Шкендија билети ќе се продаваат само со лична карта
00:00 Директорка на училиште вработила кадар што не ги исполнува условите
00:00 ДУИ ја обвини Беса: Го оставате Собранието без кворум
00:00 Рецепт за леб: Го чисти телото од маснотии и успешно ги елиминира токсините од организмот
00:00 Потресна исповед на Даниела, девојка која го победила ракот: Бев неподвижна, луѓето бегаа од мене, но не се откажав (ФОТО)
00:00 „Институциите кои треба да се грижат за деца се претвораат во место за измачување и терор – Царовска да понесе одговорност“
00:00 Димитров-Чаба:Канада ја очекува Македонија како 30-членка на НАТО
00:00 Употреба на мобилен телефон при возење – закана за сообраќајот!
00:00 Информативна кампања за проекти за прекугранична соработка со Бугарија
00:00 Aвтопатот веќе не е „Александар Велики“, се чекаат знаците „Пријателство“
00:00 Македонија има втора највисока стапка на смртност кај новороденчињата во Европа
00:00 Фото: Домот го претворил во магацин за дрога - македонската полиција го фати
00:00 Социјалните мрежи вријат, деца се силуваат, се бара оставка од Царовска
00:00 АХВ: Македонија до 2021. од увозник да стане извозник на свињи и месо
00:00 Претседателот Иванов положи венец во мавзолејот на Кемал Ататурк во Анкара
00:00 Внимавајте на Инстаграм: На охриѓанка и монтирале и објавиле компромитирачки слики
00:00 Собранието ги изласа измените на Законот за ПИОМ
00:00 Со ова момче наскоро ќе се гордееме сите: Антонио Мирков е голема надеж за македонскиот фудбал
00:00 Собранието одлучи: Апанажа за петмина членови на ДИК
00:00 Облачно и врнежливо време наредниве денови
00:00 Пишување порака додека возите е еднакво на возење со затворени очи цели 6 секунди
00:00 Рецепт за највкусната пита која некогаш сте ја пробале
00:00 Србинката која остава без здив: Лела заведува во костим за капење кој повеќе открива отколку што покрива (ФОТО)
00:00 Владата повторно троши пари на граѓаните за вработување на партиска војска: Генералниот секретарјат планира да потроши 10 милиони денари за привремени вработувања
00:00 Нов допинг скандал во Пјонгчанг, словенечки хокеар падна на тестот
00:00 Серија влажни бранови и кочан температури во Македонија: Временска за цела недела
00:00 Се шпекулира дека се разведуваат, а тие живеат во семејна идила: Шакира и Пике уживаат со синовите (ФОТО)
00:00 Скопјанка ограбена среде улица
00:00 Љубчо Георгиевски се враќа во ВМРО-ДПМНЕ?

Last news

12312 Медвежий сценарий для криптовалют — bitnovosti.com реклама
00:00 Bankrotш rekordas – ne dлl prastos рalies ыkio padлties
00:00 Burka-forbuddet risikerer at blive et lige så stort selvmål som kniv- og hundeloven
00:00 חשש בקואליציה: "בגלל תיק 4000 - נתניהו עלול להקדים את הבחירות"
00:00 Valmentaja liikuttui jo ennen Emmi Peltosen luistelua – ”Tuntui, että sydän pakahtuu”
00:00 Сотрудники бурятского пансионата накачивали постояльцев снотворным, чтобы не работать
00:00 Одиозный Добкин создал свою партию, электоратом которой могут стать лишь пенсионеры, - реакция соцсетей
00:00 У Криму окупанти затримали понад 450 громадян України за чотири роки
00:00 Ημέρα πλειστηριασμών: Σε αστυνομικό κλοιό 24 συμβολαιογραφικά γραφεία -Παρουσία ένστολων και συνεχείς περιπολίες
00:00 Bakının iki rayonunda qaz kəsiləcək
00:00 سه شهر ترکیه در لیست گرانترین مکان ها
00:00 бГжб гСЙ.. гУДжб ЗнСЗдн нЯФЭ гЪбжгЗК жНЮЗЖЮ ХЗПгЙ Ъд ЪгбнЙ ЗЪПЗг “ХПЗг НУнд”
00:00 В Дзержинском провели лыжную эстафету, посвященную выборам президента РФ
00:00 Женщина-комик попала под суд из-за шутки о бывшем муже
00:00 Dua pemandu dijel
00:00 Виндоландские боксерские перчатки времен Римской империи
00:00 MSB-chefer bjöds på lyxmiddagar av miljardleverantör
00:00 Битва детско-юношеских хоров в Петербурге: в Северной столице стартует международный чемпионат
00:00 Глобальная сеть все ближе: запуск Falcon 9 из Калифорнии - онлайн
00:00 Снег успорава саобраћај, мокри коловози
00:00 Политзаключенного Жемчужного третий раз за год наказали карцером
00:00 Kemenkeu Inisiasi Kartu Kredit Untuk Transfer ke Satker, Ini Alasannya
00:00 Malawi cholera death toll rises to 10 | Malawi Nyasa Times
00:00 Вечер с Владимиром Соловьевым - 20.02.2018
00:00 Королева Британии арендовала землю в Киеве
00:00 Представитель американского госдепа не смогла подтвердить поставку Javelin в Украину
00:00 JELENU USMRTIO IZ TREĆEG POKUŠAJA! Optužnica protiv Zorana Marjanovića na 57 strana, EVO KOJE SVE DOKAZI SADRŽI!
00:00 North Korea to roll out new domestic flights for Mt. Kumgang region tourists
00:00 4 najčešća razloga zbog kojih vam puder nestaje s lica
00:00 Patrik Laineen tykki puhui taas, Mikko Rantanen jatkoi huimaa kauttaan ja nousi legendaariselle listalle
00:00 Загитова на вершине: новый рекорд российской фигуристки – подробности
00:00 Об-яке аз чор унсури муқаддаси ориёиҳо. Ба Даҳсолаи байналмилалии амал «Об барои рушди устувор» бахшида мешавад
00:00 ČETVORO POVREĐENO U SAOBRAĆAJKAMA, jedna osoba izbodena nožem!
00:00 "ოცნების" დეპუტატი იბერია TV-ზე: შანტაჟის სუნი ასდის და ამ ქვეყანაში შანტაჟი ისჯება
00:00 Опасный обгон в Новогрудском районе попал на видео - нарушителя лишили прав
00:00 ООН сообщила о гибели свыше 100 человек в Сирии за два дня
00:00 Tasmanian bus driver found guilty over crash that killed Queensland policewoman
00:00 Pastikan Pulang, Ini Pesan Novel Baswedan untuk Para Penerornya
00:00 大阪府・松井知事が定例会見2月21日(全文1)大阪愛のあるIR事業者、求める
00:00 Облдума готовится рассмотреть пять поправок в законодательство о капремонте
00:00 Эстакаду между южной и северной частями Реутова достроят к 2019 году
00:00 Chị em sung sướng khi thoát kiếp "rửa bát chung thân" ngày Tết
00:00 "Їхали вночі без світла": як бійці АТО евакуюють пошкоджену техніку
00:00 Ky është moti për sot dhe pjesën tjetër te javës
00:00 فضيحة.. كيف استولى «حزب الله» بالعراق على الدبابات الأمريكية؟
00:00 L’Afrique du Sud présente un budget très attendu
00:00 Oxfam enquête sur 26 nouveaux cas de comportements sexuels inappropriés
00:00 Польше отказали в строительстве стены на границе с Украиной
00:00 PASAR TRADISIONAL SALATIGA : Pasar Blauran II Diresmikan, Wali Kota Promosi di Instagram
00:00 Депутат Аида Салянова попрощалась с коллегами из Жогорку Кенеша
00:00 John Clayton Sims sentenced to 15 years for nightclub car park attack
00:00 День защитника Отечества: что подарят и сколько потратят в этом году россияне
00:00 بابا رحمتا آپ کہاں ہیں
00:00 واقعاً چه قدر سنگین و غیرقابل تحمل است
00:00 Σταμάτης Κραουνάκης: Το άγνωστο πρόβλημα υγείας
00:00 «Θρίλερ» στην Κυπριακή ΑΟΖ: Σταθερό το γεωτρύπανο – Αρχίζει το Εθνικό Συμβούλιο
00:00 Μεγάλη φωτιά σε τριώροφο οίκημα στα Καμίνια
00:00 Правительство утвердило перечень услуг, предоставляемых по принципу "одного окна"
00:00 Frații Becalii, iar la pușcărie, pentru „Șpagă la Tribunal”
00:00 А наш південь «домалювали» Молдові
00:00 El actor que se cruzó con tres películas de Oscar
00:00 'Bila jujur, Allah beri rezeki lain'
00:00 ФСБ раскрыла хищение средств в Малом драматическом театре Петербурга
00:00 Teknologian ”pimeästä puolesta” on tiedetty jo 35 vuotta, mutta vieläkään ei tiedetä, mitä sille pitäisi tehdä, sanoo tutkija: teknostressi ja it-riippuvuus haittaavat elämäämme
00:00 Flera svåra krascher i den snabba banan
00:00 «Утро по Стивену Кингу»: десять фотографий туманного и морозного Петербурга
00:00 Російський актор назвав хамство національною ідеєю РФ
00:00 Negara Harus Hadir untuk Hentikan Teror ke Ulama
00:00 ‘Savage Cuts’ weight loss aid seized by Health Canada
00:00 Phương Mỹ Chi ngày ấy - bây giờ: 5 năm "lột xác" khó nhận ra
00:00 Đầu năm Bảo Thanh "Sống chung với mẹ chồng" đã bị mượn danh lừa đảo
00:00 Former world number one says she almost died giving birth
00:00 Četri latvieši Lielbritānijā aizturēti par darba vergu vervēšanu
00:00 Ученые из России смоделировали уничтожение астероида ядерным взрывом
00:00 Матиос: Украина после Югославии станет "полигоном испытаний" форм решения конфликтов
00:00 Bu məhsul xərçəng yaradır - Dərhal menyudan çıxarın!
00:00 BANM-ın tələbələri yaz semestrini Yunanıstanda təhsil alacaqlar
00:00 Трамп за рік став жорсткішим щодо Росії, ніж Обама за всі вісім років, - Білий дім
00:00 73 vjet nga vrasja e heroit Shaban Polluzha
00:00 'Liga 1 tak akan Mulai Sebelum Uang Subsidi Klub Dilunasi'
00:00 Որևէ կարգավորում չի կարող հանգեցնել լրագրողի աշխատանքի խոչընդոտման կամ ձևավորել նման հանրային ընկալում. Արման Թաթոյան
00:00 Simulyatorda Formula 1 çempionatının Lənkəran üzrə qalibi bəlli oldu
00:00 Четири удеса током ноћи у Београду и једно рањавање
00:00 Itália doa um milhão de euros para operações de desminagem na Colômbia
00:00 Βαθιά ανησυχία του Γκουτέρες για την κλιμάκωση βίας στην ανατολική Γούτα
00:00 Бауыржан Байбек: Кәмелетке толмағандар баратын болса, компьютерлік клубтар жабылады
00:00 زفان “خلّطها” في تدريبات “رين” !
00:00 Få Oscarskvinnor bakom kulisserna
00:00 Viimase inimesena uusarenduseks müüdud tänaval elav naine keeldub lahkumast
00:00 Ludlow racecard, results and TV schedule: Today’s tips, runners, results and stats for the meeting live on Racing UK this Wednesday, February 21
00:00 جزئیات دیدار العبادی با رئیس‌جمهوری لبنان

Вирозите ги наполници болниците во Скопје

Вирозите ги наполнија болничките капацитети во детските одделенија. Болницата Козле има преку сто прегледи дневно. Според директорот Ангелчо Андоновски ваквата состојбра ќе потрае до крајот март, пренесе Телма.

Во болницата имало недостиг на медицински сестри и побарале решение на проблемот од Министерството за здравство.