Select countries

00:00 Влада: Имаме нова стратегија за реформа на јавната администрација
00:00 Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ нема да поддржи промена на Уставот и недостоинствено решение за името
00:00 Како дете доживеала несреќа и никогаш не се шминкала, кога шминкерот завршил, солзите сами потекле (ВИДЕО)
00:00 Мицкоски: Законот за јазици е антиуставен и неприменлив
00:00 Панајотопулос: Не знам зошто чекале, ако ги имавме тие два часа, планинарите можеби ќе беа живи
00:00 Ердоган: Први го признавме уставното име на Македонија и не мрдаме од тоа
00:00 Меси конечно му даде гол на Челси и ја спаси Барса од пораз на „Стемфорд Бриџ“ (ВИДЕО)
00:00 Забранети посети на Детската Клиника
00:00 Снег во Македонија вечерва - каде вее во моментов
00:00 Владата побара да се разгледа потребата од жичница од Козле до Средно Водно
00:00 ВМРО-ДПМНЕ: Трошокот за двајцата нови потпретседатели на Собранието е 8.000 евра
00:00 „Метаноја“ ја промовираше збирката раскази „Животот е... убав“ од Коста Милков
00:00 Хуманитарна катастрофа во Конго: масовни прогони, убиства и силувања (ВИДЕО)
00:00 Денес е сон на секоја жена, но погледнете како изгледал Бали Бег на почетокот на кариерата
00:00 Абас повика на мировна конференција за Блискиот Исток
00:00 Стар човек на седумдесет години заминал на нудистичка плажа...
00:00 Нов скандал со штитенички на домот „25 мај“ – уште две трудни малолетнички (MK News)
00:00 Ердоган по средбата со Иванов: Ќе умреме, но не отстапуваме од одлуката за признавање на уставото име на Македонија
00:00 Владата предложи нов закон за бесплатна правна помош
00:00 Ќе се бришат од регистарот сите незаконски запишани споменици и објекти од „Скопје 2014“
00:00 Се заканувал дека ќе ги убие социјалните службенички – му била укината помошта поради фалс документи
00:00 Собранието повторно се активира (Алфа)
00:00 Во четврток нова промена на времето
00:00 Просириските владини сили влегоа во Африн за да им помогнат на Курдите (ВИДЕО)
00:00 Ахмети до Пломп: ДУИ поттикнува брзо решавање на спорот за името
00:00 Мисовски, Ташевска Ременски и Мемеди избрани за потпретседатели на Парламентот
00:00 Мисовски, Ташевска-Ременски и Мемеди избрани за потпретседатели на Собранието
00:00 Нема подобрување - во четврток нова промена на времето
00:00 Усвоена Националната стратегија за развој на културата 2018-2022
00:00 Забрана за посета на сите одделенија на Клиниката за детски болести
00:00 МВР со детали за сообраќајката попладнево кај „Александар Палас“ - две лица итно однесени во болница
00:00 Македонија прва во регионот, втора во Европа по смртност на новороденчиња
00:00 Хокеарите на Финска и Германија се последните четвртфиналисти
00:00 ВМРО-ДПМНЕ: Наместо да ја повлече скандалозната Програма, Алаѓозовски се обиде да ја дефокусира јавноста
00:00 Директорка на училиште незаконски вработила воспитувачка
00:00 Уште две малолетни девојчиња од „25 Мај“ бремени
00:00 Лавров утре во посета на Словенија и Србија
00:00 ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Додека народот врзува крај со крај, прилепските директори поставени од СДС се луксузираат
00:00 Фото: Страшна несреќа кај Александар Палас - автомобилите превртени, има повредени
00:00 „Ако не гласате на изборите, Русија ќе стане земја на хомосексуалци и црнци“ (ВИДЕО)
00:00 Политички консултации меѓу делегации од македонското и швајцарското МНР
00:00 Иванов-Јилдерим: Поканата за НАТО поттик за реформите и безбедноста
00:00 СЗО со алармантни податоци: Морбилите се шират низ Европа
00:00 Охриѓанец на Инстаграм објавил експлицитни слики од 18-годишна девојка
00:00 Роса Школи за родителство – современ начин за справување со сите предизвици на идните родители
00:00 Бившиот српски претседател Тадиќ: Ако не штити, државата е соучесник во злосторството
00:00 Повеќе патници во меѓународниот патнички превоз, помалку во градскиот
00:00 Американците на интернет постираат снимки на кои ги уништуваат своите пушки (ФОТО+ВИДЕО)
00:00 Тетовчанец се возел со пушка - полицијата веднаш го привела
00:00 Македонија ќе извезува експертски вештини
00:00 СДСМ не ја исклучува можноста да коалицира со ДУИ и БЕСА
00:00 Бремени две девојчиња од домот „25 мај“- МТСП вели дека нема знаци на злоставување
00:00 Кај „Александар Палас“ се превртеа две возила (ФОТО)
00:00 Петмина членови на ДИК добија едногодишна апанажа
00:00 Ердоган: Во следните денови ќе започне опсадата на Африн
00:00 Полицијата под будното око на граѓаните
00:00 Соработник на Нетанјаху ѝ нудел функција на судијка за да затвори случај против сопругата на израелскиот премиер
00:00 Влегле со пиштоли и зеле 150.000 денари од казино во Центар
00:00 Мицкоски за „Вечер“: Животот што го најавуваше СДСМ остана само на хартија
00:00 15-годишна штитеничка абортирала, другата одлучила да го роди бебето
00:00 СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ наместо за Универзална сала потроши милиони евра за лажен барок
00:00 За мечот Вардар - Шкендија билети ќе се продаваат само со лична карта
00:00 Директорка на училиште вработила кадар што не ги исполнува условите
00:00 ДУИ ја обвини Беса: Го оставате Собранието без кворум
00:00 Рецепт за леб: Го чисти телото од маснотии и успешно ги елиминира токсините од организмот
00:00 Потресна исповед на Даниела, девојка која го победила ракот: Бев неподвижна, луѓето бегаа од мене, но не се откажав (ФОТО)
00:00 „Институциите кои треба да се грижат за деца се претвораат во место за измачување и терор – Царовска да понесе одговорност“
00:00 Димитров-Чаба:Канада ја очекува Македонија како 30-членка на НАТО
00:00 Употреба на мобилен телефон при возење – закана за сообраќајот!
00:00 Информативна кампања за проекти за прекугранична соработка со Бугарија
00:00 Aвтопатот веќе не е „Александар Велики“, се чекаат знаците „Пријателство“
00:00 Македонија има втора највисока стапка на смртност кај новороденчињата во Европа
00:00 Фото: Домот го претворил во магацин за дрога - македонската полиција го фати
00:00 Социјалните мрежи вријат, деца се силуваат, се бара оставка од Царовска
00:00 АХВ: Македонија до 2021. од увозник да стане извозник на свињи и месо
00:00 Претседателот Иванов положи венец во мавзолејот на Кемал Ататурк во Анкара
00:00 Внимавајте на Инстаграм: На охриѓанка и монтирале и објавиле компромитирачки слики
00:00 Собранието ги изласа измените на Законот за ПИОМ
00:00 Со ова момче наскоро ќе се гордееме сите: Антонио Мирков е голема надеж за македонскиот фудбал
00:00 Собранието одлучи: Апанажа за петмина членови на ДИК
00:00 Облачно и врнежливо време наредниве денови
00:00 Пишување порака додека возите е еднакво на возење со затворени очи цели 6 секунди
00:00 Рецепт за највкусната пита која некогаш сте ја пробале
00:00 Србинката која остава без здив: Лела заведува во костим за капење кој повеќе открива отколку што покрива (ФОТО)
00:00 Владата повторно троши пари на граѓаните за вработување на партиска војска: Генералниот секретарјат планира да потроши 10 милиони денари за привремени вработувања
00:00 Нов допинг скандал во Пјонгчанг, словенечки хокеар падна на тестот
00:00 Серија влажни бранови и кочан температури во Македонија: Временска за цела недела
00:00 Се шпекулира дека се разведуваат, а тие живеат во семејна идила: Шакира и Пике уживаат со синовите (ФОТО)
00:00 Скопјанка ограбена среде улица
00:00 Љубчо Георгиевски се враќа во ВМРО-ДПМНЕ?

Last news

12312 Медвежий сценарий для криптовалют — bitnovosti.com реклама
00:00 Bankrotш rekordas – ne dлl prastos рalies ыkio padлties
00:00 Burka-forbuddet risikerer at blive et lige så stort selvmål som kniv- og hundeloven
00:00 חשש בקואליציה: "בגלל תיק 4000 - נתניהו עלול להקדים את הבחירות"
00:00 Valmentaja liikuttui jo ennen Emmi Peltosen luistelua – ”Tuntui, että sydän pakahtuu”
00:00 Сотрудники бурятского пансионата накачивали постояльцев снотворным, чтобы не работать
00:00 Одиозный Добкин создал свою партию, электоратом которой могут стать лишь пенсионеры, - реакция соцсетей
00:00 У Криму окупанти затримали понад 450 громадян України за чотири роки
00:00 Ημέρα πλειστηριασμών: Σε αστυνομικό κλοιό 24 συμβολαιογραφικά γραφεία -Παρουσία ένστολων και συνεχείς περιπολίες
00:00 Bakının iki rayonunda qaz kəsiləcək
00:00 سه شهر ترکیه در لیست گرانترین مکان ها
00:00 бГжб гСЙ.. гУДжб ЗнСЗдн нЯФЭ гЪбжгЗК жНЮЗЖЮ ХЗПгЙ Ъд ЪгбнЙ ЗЪПЗг “ХПЗг НУнд”
00:00 В Дзержинском провели лыжную эстафету, посвященную выборам президента РФ
00:00 Женщина-комик попала под суд из-за шутки о бывшем муже
00:00 Dua pemandu dijel
00:00 Виндоландские боксерские перчатки времен Римской империи
00:00 MSB-chefer bjöds på lyxmiddagar av miljardleverantör
00:00 Битва детско-юношеских хоров в Петербурге: в Северной столице стартует международный чемпионат
00:00 Глобальная сеть все ближе: запуск Falcon 9 из Калифорнии - онлайн
00:00 Снег успорава саобраћај, мокри коловози
00:00 Политзаключенного Жемчужного третий раз за год наказали карцером
00:00 Kemenkeu Inisiasi Kartu Kredit Untuk Transfer ke Satker, Ini Alasannya
00:00 Malawi cholera death toll rises to 10 | Malawi Nyasa Times
00:00 Вечер с Владимиром Соловьевым - 20.02.2018
00:00 Королева Британии арендовала землю в Киеве
00:00 Представитель американского госдепа не смогла подтвердить поставку Javelin в Украину
00:00 JELENU USMRTIO IZ TREĆEG POKUŠAJA! Optužnica protiv Zorana Marjanovića na 57 strana, EVO KOJE SVE DOKAZI SADRŽI!
00:00 North Korea to roll out new domestic flights for Mt. Kumgang region tourists
00:00 4 najčešća razloga zbog kojih vam puder nestaje s lica
00:00 Patrik Laineen tykki puhui taas, Mikko Rantanen jatkoi huimaa kauttaan ja nousi legendaariselle listalle
00:00 Загитова на вершине: новый рекорд российской фигуристки – подробности
00:00 Об-яке аз чор унсури муқаддаси ориёиҳо. Ба Даҳсолаи байналмилалии амал «Об барои рушди устувор» бахшида мешавад
00:00 ČETVORO POVREĐENO U SAOBRAĆAJKAMA, jedna osoba izbodena nožem!
00:00 "ოცნების" დეპუტატი იბერია TV-ზე: შანტაჟის სუნი ასდის და ამ ქვეყანაში შანტაჟი ისჯება
00:00 Опасный обгон в Новогрудском районе попал на видео - нарушителя лишили прав
00:00 ООН сообщила о гибели свыше 100 человек в Сирии за два дня
00:00 Tasmanian bus driver found guilty over crash that killed Queensland policewoman
00:00 Pastikan Pulang, Ini Pesan Novel Baswedan untuk Para Penerornya
00:00 大阪府・松井知事が定例会見2月21日(全文1)大阪愛のあるIR事業者、求める
00:00 Облдума готовится рассмотреть пять поправок в законодательство о капремонте
00:00 Эстакаду между южной и северной частями Реутова достроят к 2019 году
00:00 Chị em sung sướng khi thoát kiếp "rửa bát chung thân" ngày Tết
00:00 "Їхали вночі без світла": як бійці АТО евакуюють пошкоджену техніку
00:00 Ky është moti për sot dhe pjesën tjetër te javës
00:00 فضيحة.. كيف استولى «حزب الله» بالعراق على الدبابات الأمريكية؟
00:00 L’Afrique du Sud présente un budget très attendu
00:00 Oxfam enquête sur 26 nouveaux cas de comportements sexuels inappropriés
00:00 Польше отказали в строительстве стены на границе с Украиной
00:00 PASAR TRADISIONAL SALATIGA : Pasar Blauran II Diresmikan, Wali Kota Promosi di Instagram
00:00 Депутат Аида Салянова попрощалась с коллегами из Жогорку Кенеша
00:00 John Clayton Sims sentenced to 15 years for nightclub car park attack
00:00 День защитника Отечества: что подарят и сколько потратят в этом году россияне
00:00 بابا رحمتا آپ کہاں ہیں
00:00 واقعاً چه قدر سنگین و غیرقابل تحمل است
00:00 Σταμάτης Κραουνάκης: Το άγνωστο πρόβλημα υγείας
00:00 «Θρίλερ» στην Κυπριακή ΑΟΖ: Σταθερό το γεωτρύπανο – Αρχίζει το Εθνικό Συμβούλιο
00:00 Μεγάλη φωτιά σε τριώροφο οίκημα στα Καμίνια
00:00 Правительство утвердило перечень услуг, предоставляемых по принципу "одного окна"
00:00 Frații Becalii, iar la pușcărie, pentru „Șpagă la Tribunal”
00:00 А наш південь «домалювали» Молдові
00:00 El actor que se cruzó con tres películas de Oscar
00:00 'Bila jujur, Allah beri rezeki lain'
00:00 ФСБ раскрыла хищение средств в Малом драматическом театре Петербурга
00:00 Teknologian ”pimeästä puolesta” on tiedetty jo 35 vuotta, mutta vieläkään ei tiedetä, mitä sille pitäisi tehdä, sanoo tutkija: teknostressi ja it-riippuvuus haittaavat elämäämme
00:00 Flera svåra krascher i den snabba banan
00:00 «Утро по Стивену Кингу»: десять фотографий туманного и морозного Петербурга
00:00 Російський актор назвав хамство національною ідеєю РФ
00:00 Negara Harus Hadir untuk Hentikan Teror ke Ulama
00:00 ‘Savage Cuts’ weight loss aid seized by Health Canada
00:00 Phương Mỹ Chi ngày ấy - bây giờ: 5 năm "lột xác" khó nhận ra
00:00 Đầu năm Bảo Thanh "Sống chung với mẹ chồng" đã bị mượn danh lừa đảo
00:00 Former world number one says she almost died giving birth
00:00 Četri latvieši Lielbritānijā aizturēti par darba vergu vervēšanu
00:00 Ученые из России смоделировали уничтожение астероида ядерным взрывом
00:00 Матиос: Украина после Югославии станет "полигоном испытаний" форм решения конфликтов
00:00 Bu məhsul xərçəng yaradır - Dərhal menyudan çıxarın!
00:00 BANM-ın tələbələri yaz semestrini Yunanıstanda təhsil alacaqlar
00:00 Трамп за рік став жорсткішим щодо Росії, ніж Обама за всі вісім років, - Білий дім
00:00 73 vjet nga vrasja e heroit Shaban Polluzha
00:00 'Liga 1 tak akan Mulai Sebelum Uang Subsidi Klub Dilunasi'
00:00 Որևէ կարգավորում չի կարող հանգեցնել լրագրողի աշխատանքի խոչընդոտման կամ ձևավորել նման հանրային ընկալում. Արման Թաթոյան
00:00 Simulyatorda Formula 1 çempionatının Lənkəran üzrə qalibi bəlli oldu
00:00 Четири удеса током ноћи у Београду и једно рањавање
00:00 Itália doa um milhão de euros para operações de desminagem na Colômbia
00:00 Βαθιά ανησυχία του Γκουτέρες για την κλιμάκωση βίας στην ανατολική Γούτα
00:00 Бауыржан Байбек: Кәмелетке толмағандар баратын болса, компьютерлік клубтар жабылады
00:00 زفان “خلّطها” في تدريبات “رين” !
00:00 Få Oscarskvinnor bakom kulisserna
00:00 Viimase inimesena uusarenduseks müüdud tänaval elav naine keeldub lahkumast
00:00 Ludlow racecard, results and TV schedule: Today’s tips, runners, results and stats for the meeting live on Racing UK this Wednesday, February 21
00:00 جزئیات دیدار العبادی با رئیس‌جمهوری لبنان

Забрани за камиони и автобуси на патот Тетово-Попова Шапка