Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Заев рамо до рамо со Ковачевски на координативен состанок во седиштето на СДСМ | Слободен Печат

+инфо - пред: 7 часа

Како тоа Заев се дружи со олигарси, работи против ДУИ, шурува со Мицкоски и оп - ете го во „стратешкиот тим“ на СДСМ, насмеан до Димитар Ковачевски? Значи ли тоа дека на Бихаќка куче и маче веќе спијат заедно? „СДСМ има долгогодишно државничко и ...

Слободен Печат - пред: 6 часа

Екс лидерот на СДСМ и екс премиер Зоран Заев вечерва е на состанок во својата матична партија на Бихаќка. Седнат на маса веднаш до актуелниот премиер Димитар Ковачевски, а во друштво со министерот за внтарешни работи Оливер Спасовски, генералниот ...

24Инфо - пред: 7 часа

Претседателот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски на својот профил на фејзбук вечерва објави фотографии каде меѓу другото е заедно со Зоран Заев, Миле Зечевиќ и Оливер Спасовски најавувајќи засилена партиска активност.

Либертас - пред: 7 часа

СДСМ има долгогодишно државничко и партиско искуство, посветеност и полна енергија да продолжи со победа и брз чекор по европскиот пат. Денешниот координативен состанок на стратешкиот тим е во оваа насока – да направиме сè, да овозможиме целосен ...

Локално - пред: 7 часа

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на фејсбук објави фотографии од вечерашниот состанок на како што напишал стратешкиот тим. Интересно е што на фотографиите е и екс премиерот Зоран Заев кој седи до Ковачевски.

Бриф - пред: 7 часа

СДСМ има долгогодишно државничко и партиско искуство, посветеност и полна енергија да продолжи со победа и брз чекор по европскиот пат. Денешниот координативен состанок на стратешкиот тим е во оваа насока – да направиме сè, да овозможиме целосен ...

4NEWS - пред: 7 часа

Екс лидерот на СДСМ и екс премиер Зоран Заев се врати во својата партија. Имено, тој е на состанок вечерва со премиерот Димитар Ковачевски. „СДСМ има долгогодишно државничко и партиско искуство, посветеност и полна енергија да продолжи со победа и ...

Пулс24 - пред: 7 часа

Екс лидерот на СДСМ и екс премиер Зоран Заев се врати во својата партија. Имено, тој е на состанок вечерва со премиерот Димитар Ковачевски. „СДСМ има долгогодишно државничко и партиско искуство, посветеност и полна енергија да продолжи со победа и ...

Frontline - пред: 7 часа

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски објави фотографии од денешниот координативен состанок на стратешкиот тим на СДСМ на кој што од приложеното може да се забележи присуството и на поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев.

Нова ТВ - пред: 6 часа

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски објави фотографии од денешниот координативен состанок на стратешкиот тим на СДСМ на кој што од приложеното може да се забележи присуството и на поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев.

Независен - пред: 6 часа

Изгледа дека Фејсбук објавата на пратеникот Мартин Костовски пред некој ден за обединување во СДСМ била подготовка за она што требаше да биде претставено вечерва. Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски, вечерва објави три фотографии и текст преку ...

360 степени - пред: 6 часа

На фотографиите објавени на фејсбук-профилот на премиерот се гледа дека со Димитар Ковачевски на иста маса седат поранешниот лидер на СДСМ и премиер, Зоран Заев, и министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, што би требало да биде демант на ...

Lider - пред: 6 часа

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на својот фејсбук-профил објави фотографии од „координативен состанок на стратешкиот тим за европскиот пат“. На фотографиите се гледа дека со Ковачевски на иста маса седат поранешниот лидер на СДСМ и премиер, ...

CivilMedia - пред: 6 часа

Премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски објави фотографии од денешниот координативен состанок на стратешкиот тим на СДСМ на кој што од приложеното може да се забележи присуството и на поранешниот премиер и лидер на СДСМ Зоран Заев.

Press24 - пред: 6 часа

Вечерва се одржа координативен состанок на стратешкиот тим на СДСМ, извести премиерот и лидер на владејачката партија преку Фејсбук. На иста маса седнаа поранешниот премиер Зоран Заев, актуелниот Димитар Ковачевски и министерот за внатрешни работи, ...

Денешен - пред: 6 часа

Димитар КОВАЧЕВСКИ на ФБ СДСМ има долгогодишно државничко и партиско искуство, посветеност и полна енергија да продолжи со победа и брз чекор по европскиот пат. Денешниот координативен состанок на стратешкиот тим е во оваа насока – да направиме сè, ...

Тера - пред: 6 часа

СДСМ има долгогодишно државничко и партиско искуство, посветеност и полна енергија да продолжи со победа и брз чекор по европскиот пат, напиша на својот Фејзбук профил, премиерот и претседател на СДСМ, објавувајки фотографии на кои е и поранешниот ...

Скопје1 - пред: 5 часа

Експремиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев сподели фотографии на маса со сегашниот премиер и претседател на партијата, Димитар Ковачевски, како и генералниот секретар, Миле Зечевеиќ. Ова доаѓа по критиките за фракции во партијата.

еМагазин - тукушто објавено

И поранешниот премиер и лидер на СДСМ, е дел од стратешкиот тим на владејачката партија. Актуелниот лидер и премиер објави фотографии од синоќешниот состанок на тимот, а дел од медиумите тоа го толкуваат како покажување сплотеност на партијата.