Poland

Biesłan: trzy dni września

pokaż komentarz

Drogi @boromeusz: , po pierwsze znajdź mi przykład zachodniej akcji antyterrorystycznej, gdzie islamiści biorą za zakładników 1k+ osób, a ta kończy się bez strat. Podpowiem, w przeciwieństwie do b. ZSRR (ot Budionnowsk czy właśnie Biesłan) tzw. świat zachodni takowych nie widział, podobnie większych VBIED.

Zwyczajnie nie posiada on regionów (zasadniczo pozbył się ich pół wieku temu ze względu na koszta ludzkie), gdzie większość wyznaje te bardziej radykalne odłamy religii/islamu. Wyobraź sobie np. Saarę czy East Midlands składające się w choć 20% z salafitów z Pakistanu, Arabii Saudyjskiej i Iraku, którzy chcą pomścić „braci w wierze” za 20 lat okupacji Iraku i naloty BSP. To nie jest 22-letni samotnik z nożem kuchennym, który Oplem Astrą albo Iveco Daily wjeżdża w spacerowiczów po konwersji przez internet albo dźga nożem turystów, a unieszkodliwia go przypadkowy polski emigrant albo ochroniarz restauracji (odpowiednio zamachy w UK i Danii).

Po drugie, to islamiści omyłkowo doprowadzili do inicjacji jednego z ładunków wybuchowych, wzniecając panikę wśród zakładników, a jeszcze wcześniej użyli RPG po nieudanej turze negocjacji. Zabili też miejscowego milicjanta i pracownika szkoły zanim przyjechały służby (opisane niegdyś w NTW).

Po trzecie, taka akcja z Charlie Hebdo, zaledwie 19 zakładników, można powiedzieć 1% skali ataków islamistów w Rosji, pamiętasz, jak się skończyło? A mogło być ich 100, mogli zająć muzeum czy szpital, wjechać VBIED pod stadion w czasie LM.

PS Ciężko znaleźć inne państwo obok Polski, które z sentymentem wspomina terroryzm czeczeński i zamachy islamistów z tego państwa. Najliczniejsza grupa dżihadi europejskich w szeregach al-Kaidy i PI w Syrii i Iraku to nieprzypadkowo Rosjanie, głównie narodowości czeczeńskiej, taraskiej, inguskiej czy krymskotureckiej, ot choćby niesławne Ajnad al-Kawkaz, a taki asz-Sziszani, zawodowy wojskowy, został 2 osobą po Bagdadim w Państwie Islamskim, jego nieformalnym ministrem obrony.

Football news:

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally