Poland

Bójka w Kaufland. Kobieta dostała w twarz za zwrócenie uwagi na brak maseczki?

Dziennikarz Tomasz Golonko udostępnił w niedzielę nagranie ze sklepu Kaufland w Lesznie, na którym widać nieprzyjemną sytuację. Między klientami przy kasie dochodzi najpierw do wymiany zdań, następie kobieta dostaje cios pięścią w twarz i upada na ziemię.

Awantura w Kaufland. Powodem brak maseczki?

Opisujące zdarzenie lokalne media sugerują, że mężczyzna mógł uderzyć kobietę za to, że zwróciła mu uwagę na brak maseczki. W sprawie interweniowała policja.  Funkcjonariusze zabezpieczyli film z monitoringu, który posłuży jako dowód w sprawie. Teraz zajmie się nią Prokuratura Rejonowa w Lesznie.

Kaufland wyjaśnia sytuację

W przesłanym redakcji Wirtualnemedia.pl w poniedziałek oświadczeniu Kaufland zapewnia, że współpracuje z leszczyńską policją w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. Sieć podaje, że jeden z pracowników sieci zaproponował poszkodowanej pomoc i wezwał ochronę.

- Jak udało nam się ustalić do tej pory, materiał pokazujący całe zajście został prawdopodobnie nagrany przez osoby nieupoważnione, które – wbrew obowiązującym procedurom i w sposób bezprawny – uzyskały dostęp do nagrania poprzez współpracownika zewnętrznej firmy świadczącej usługi ochrony na rzecz naszej sieci. Zarówno firma ochroniarska, jak i Kaufland, wyciągną odpowiednie konsekwencje wobec osób, których zachowanie naruszyło standardy obowiązujące w naszych sklepach. W związku z zaistniałym zdarzeniem przypomnieliśmy również menadżerom wszystkich naszych placówek o wiążących w tym względzie procedurach - informuje nas Maja Szewczyk, dyrektor komunikacji korporacyjnej sieci Kaufland.

- Jest nam bardzo przykro z powodu sytuacji, która nie powinna mieć miejsca. Wszystkich naszych klientów bardzo przepraszamy i zapewniamy, że podejmiemy zdecydowane działania, aby zapobiec podobnym zdarzeniom w przyszłości - zapewnia Wirtualnemedia.pl Maja Szewczyk.

Kaufland ma ponad 224 placówki w Polsce.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude