Poland

Buty adidas Stan Smith Mylo - pierwsze wykonane ze skóry z grzybów

Nowy model butów adidasa powstał z Mylo. To materiał wyprodukowany na bazie grzybów, wyglądający i przypominający w dotyku naturalną skórę. Jest miękki i elastyczny.

Materiał ten powstaje grzybni uprawianej w farmach wertykalnych w  Holandii. Grzyby rozwijają się na dużych tackach rosnąc na warstwie trocin zmieszanych z materiałem organicznym. Grzybnia jest gotowa do zbioru po ok. 2 tygodniach. Późniejszy cały proces jej obróbki opiera się na „zasadach zielonej chemii”. Przetworzona biomasa jest potem garbowana i barwiona. Dzięki temu z wyglądu i w dotyku bardzo przypomina naturalną skórę.

Proces produkcji grzybni wykorzystuje najnowocześniejszą technikę rolnictwa pionowego, umożliwiając jej uprawę  w systemie oszczędzającym przestrzeń, który zwiększa wydajność. 

Buty Stan Smith Mylo mają wykonane z tego materiału: zewnętrzną cholewkę, 3 perforowane paski, nakładkę na piętę i logo marki. Podeszwa buta wykonana jest z naturalnego kauczuku.

- Wprowadzenie Mylo jako nowego materiału jest dużym krokiem w naszej strategii zakładającej koniec pracy z plastikiem i produkcją plastikowych odpadów. Musimy nauczyć się współpracować z naturą, a nie przeciwko niej. Włożyć jak najwięcej pracy w znalezienie innowacyjnych rozwiązań, które powstają w sposób odpowiedzialny za pomocą zasobów, które odnawiają się w zrównoważonym tempie - mówi Amy Jones Vaterlaus, global head of future w adidas.

Nowy materiał Mylo powstał dzięki współpracy z  Bolt Threads, firmą biotechnologiczną zaangażowaną w tworzenie nowej generacji zaawansowanych materiałów.

- Tworząc kultowego Stan Smitha z cholewką z materiału Mylo adidas demonstruje daleko idący potencjał tego innowacyjnego materiału - dodaje. Jamie Bainbridge, wiceprezes ds. produktu w Bolt Threads.

Materiał Mylo jest wszechstronny, ponieważ może przybierać dowolny kolor, wykończenie lub wytłoczenie.

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude