Poland

Holandia-Plan wprowadzenia kary 2500 euro za... posiadanie conajmniej 2k euro XD

pokaż komentarz

ROTTERDAM - Mieszkańcy i goście Rotterdamu będą wkrótce mogli przewozić maksymalnie dwa tysiące euro w gotówce. Jeśli mają przy sobie więcej monet i banknotów, mogą je natychmiast oddać i zostanie ukarany grzywną w wysokości 2500 euro.

Taka jest propozycja VVD w Rotterdamie w walce z przestępcami narkotykowymi, którzy często podróżują po ulicach z dużymi sumami pieniędzy. Liberałowie chcą włączyć „maksimum pieniędzy” do ogólnego rozporządzenia lokalnego (PV). Sklepy z luksusową odzieżą i biżuterią oraz wypożyczalnie samochodów również powinny być zobowiązane do odmowy płatności gotówkowych w wysokości ponad 500 euro.

„Jest to rygorystyczne, ale konieczne. Rotterdam musi stać się pierwszym miastem na świecie, w którym odwiedzający i mieszkańcy nie mogą mieć przy sobie więcej niż dwa tysiące euro w gotówce. Nawiasem mówiąc, nie mówimy o profesjonalnych transakcjach. Na przykład osoby, które mają dwie kawiarnie i chcą odebrać pieniądze, powinny mieć taką możliwość i nadal to robić ”- mówi przewodniczący partii VVD Vincent Karremans, który za pomocą tych środków chce utrudnić przestępcom. „Teraz często są nieuchwytni dla FIOD, między innymi dlatego, że nie mają wglądu w gotówkę”.

Środki płatnicze podziemia

„Na świecie narkotyków co roku zarabia się setki milionów euro. Gotówka jest walutą podziemia. Musimy je zabrać tam, gdzie najbardziej boli przestępców, czyli w portfelu. Ponadto, ponieważ są oni ukarani grzywną, można również wszcząć dochodzenie w sprawie sposobu uzyskania tych pieniędzy. Jako miasto wysyłasz potężną wiadomość ”.

Według VVD, prewencyjne poszukiwania i bzdury to dobra okazja, by wziąć pieniądze. „Są tu regularne poszukiwania, podczas których zabiera się już dużo gotówki. Ale to może być jeszcze więcej i będzie to wyraźniejsze, jeśli zostanie ustalona maksymalna kwota pieniędzy. Wtedy każdy wie, na czym on lub ona stoi ”.

Karremans chce wkrótce omówić swój plan w komitecie ds. Bezpieczeństwa i ma nadzieję, że zyska poparcie innych partii politycznych. „Musimy wspólnie walczyć z przestępczością narkotykową, z którą mamy do czynienia na co dzień w mieście. Wystarczy spojrzeć na strzelaniny spowodowane konfliktami w świecie narkotyków, które miały miejsce w Rotterdamie ”.

Football news:

Hans-Dieter flick: I Hope Alaba will sign a contract with Bayern. Our club is one of the best in the world
Diego Maradona: Messi gave Barca everything, brought them to the top. He was not treated the way he deserved
Federico Chiesa: I hope to leave my mark in Juve. We will achieve great results
The Coach Of Benfica: I don't want us to look like the current Barcelona, it has nothing
Guardiola on returning to Barca: I'm happy at Manchester City. I hope to stay here
Fabinho will not play with West ham due to injury
Ronald Koeman: Maradona was the best in his time. Now the best Messi