This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

"Jestem posłańcem". "Łucznik" z Norwegii nagrał ostrzeżenie

 •  

  pokaż komentarz

  @mibmib2: Stalin wierzył w komunizm, a nie w ateizm.

  Jak już był przywódcą narodu to matka mu powiedziała, że lepiej byłoby jakby został popem (uczył się w seminarium w tym kierunku) i Stalin odebrał to jako komplement.

  W ogóle jeżeli podpadło się Stalinowi to jedyna szansa żeby przeżyć to była półoficjalna spowiedź ze swoich win do których trzeba było się przyznać używając odpowiednich komunistycznych formułek inaczej było po tobie.

  No i na koniec życia chciał, przestrzegając komunistycznego rytuału, zabić wszysrkich dawnych współpracowników, bo nowe pokolenia to byli prawdziwi komuniści w jego oczach a oni, stara gwardia to zaledwie bolszewicy.

  Pomijam kult jednostki który niczym się nie różnił w praktyce od kultu cesarzy w Rzymie na przykład.

  Lenin jak Lenin ale Stalin zachowywał się przez większość życia jak fanatyk religijny który wybrał sobie bardziej materialną ale również nierealną wiarę - komunizm. W ogóle mnie rozwaliło jak autetycznie skromnie, jak na przywódcę ZSRR, on żył. Dopiero po wojonie zaczął bawić się w cara, wcześniej pomimo możliwości to w zasadzie wszyscy jego bliscy współpracownicy znacznie bardziej korzystali ze zrabowwnych bogactw.

  @m_ney: oczywiście, zobacz sobie tych krwiożercych ateistów co tylko się czają żeby popełnić jakieś ludobójstwo. W ateistycznych Czechach jaka jest skala przemocy, prawda? xD