This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Podwójna SENSACJA! Omikron może zakończyć pandemię C-19 zamieniając ją w endemię

 •  

  pokaż komentarz

  @JanuszGumwno:

  Tak naprawdę szpital to najgorsze wyjście. Osoby zakażone powinny być izolowane u siebie w domu. Do szpitala naprawdę powinni trafiać chorzy, którym inaczej nie można pomóc - powiedział prof. dr hab. Piotr Kuna, kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych UM w Łodzi.

  trzeba robić wszystko, aby pacjenta z COVID-19 nie intubować zbyt wcześnie i nie podłączać pod respirator.

  Według niego "dziś COVID-19 leczą często lekarze, którym administracyjnie narzucono taki obowiązek". - Są to także dermatolodzy, okuliści, mnóstwo stażystów i rezydentów bez specjalizacji. To prowadzi do tego, że chorymi zajmują się lekarze bez doświadczenia w leczeniu chorych z niewydolnością oddechową - ocenił.

  > Pytany, jak lekarze pulmonolodzy leczą zapalenie płuc, odparł: "W pulmonologii wobec pacjentów z niewydolnością oddechową od zawsze obowiązywała złota zasada: za wszelką cenę nie intubować i nie podłączać do respiratora." - To często prowadzi bowiem do bakteryjnego szpitalnego zapalenia płuc, sepsy i zgonu. Niestety dokładnie to widzimy w COVID. Stosowało się wszelkie możliwe metody leczenia np. nieinwazyjną wentylację mechaniczną, bo wiedzieliśmy, że jak taki pacjent trafi na OIOM i pod respirator, to umrze. A teraz, gdy pacjent z COVID-19 się pogarsza, jest natychmiast alarm, że trzeba na OIOM i szuka się anestezjologów, aby podłączyli respirator. To jest przerzucanie odpowiedzialności za prowadzenie ciężko chorego człowieka na innych. Uważa się, że jak pacjent zginie na OIOM, to nie będzie kłopotu, a jak umrze u nas, to mogą być zarzuty - wyjaśnił.

  https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-prof-piotr-kuna-o-leczeniu-covid-19-tak-naprawde-szpital-to-,nId,5600215