Poland

Pogromca Hurkacza postraszył Federera, Osaka odpadła

John Millman by bliski sprawienia niespodzianki

AFP

15-letnia Amerykanka Cori Gauff wyeliminowaa z Australian Open obroczyni tytuu Naomi Osak. Z turniejem po zacitym pojedynku z Rogerem Federerem poegna si te John Millman, ktry w drugiej rundzie pokona Huberta Hurkacza.

Cori Gauff to rewelacja tegorocznego Australian Open.

W pierwszej rundzie 15-latka wyeliminowaa z turnieju Amerykank Venus Williams, w drugiej poradzia sobie z Soran Crste z Rumunii, w trzeciej trafia na bronic tytuu Japonk Naomi Osak. Nastolatka szybko uporaa si z faworyzowan rywalk, wygrywajc 3:6, 4:6.

W turnieju mczyzn Roger Federer zmierzy si z Johnem Millmanem, ktry, jak przypomina Onet, w poprzedniej rundzie wyrzuci z turnieju Huberta Hurkacza. Pogromca Polaka by bardzo bliski sprawienia niespodzianki. Pierwszego seta wygra 6:4, dwukrotnie przeamujc Szwajcara. Drug parti w tie-breaku na swoj korzy rozstrzygn Federer, ktry poszed za ciosem i po kolejnym secie, wygranym do czterech, obj prowadzenie w pojedynku. Millman nie zamierza si poddawa i w czwartej partii doprowadzi do remisu.