This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Rząd przekształcał szpitale na covidowe, a teraz chce od nich zwrotu pieniędzy

pokaż komentarz

@ZmiksowanaFretka: @alteron: @Anna_: Obawiam się że tutaj szpitale wpadły w sidła zastawione przez polityków.
Czemu? np. 3 mln na utrzymanie pracowników i infrastruktury to wcale nie tak dużo. Skoro ta kwota stanowiła wcześniej 70-80% potrzebnych środków na utrzymanie placówki, to jedyne co powinni oddawać to co najwyżej 30% które gdzieś przejedli na premie i to po odliczeniu kosztów Covidowych tj. sraseczki, rękawiczki i co tam szpital nakupił na czas pandemii.

W normalnej sytuacji gdyby to chodziło o firmę, to też bym uznał że rząd winny, a nie zleceniobiorca, bo ten pierwszy nie dał możliwości wypełnienia warunków umowy do końca. Mało tego zlecenie zostało rozpoczęte i trwało pierwsze 3 miesiące bez przeszkód, czyli firma musiała zakontraktować odpowiednią liczbę pracowników.


Po trzecie z lekarzami jest jak ze strażakami, nie możesz ich zwolnić z tego powodu że przez rok nie wyjechali do zdarzenia, bo nawet żadne drzewo nie zostało powalone. W końcu będą potrzebni, a jak się ich pozbędziesz to nie będzie miał kto już ci pomóc.
Po czwarte, moim zdaniem wyniszczenie polskiej służby zdrowia, pokazuje już dobitnie działania nastawione rabunek Polski wersja 3.02. To są miliardy wypracowane ciężką pracą i rękoma naszych dziadków, rodziców, a teraz nas samych. Pomyślcie o przeszkoleniu kadr, infrastrukturze którą trzeba było zbudować i o tym że oddamy to komuś na własność. Pieniążki które wydawaliśmy na WOŚP i podatki na służbę zdrowia, zostanie sprywatyzowane przez królika i spółkę za grosze, bo teraz każdy szpital w Polsce jest zadłużony